środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

"Przystań" i ŚDS na wycieczce

2014-08-29 07:54:09 (ost. akt: 2014-08-29 07:57:44)

Członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań”, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Podaruj Uśmiech” i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wyruszyli 19 sierpnia na wizytę studyjną do Łomży.

Przystań i ŚDS na wycieczce

Autor zdjęcia: Archiwum Stowarzyszenia Przystań

Pierwszym punktem podroży było spotkanie w Centrum Integracji Społecznej, w którym zaprezentowano prezentację multimedialną. Uczestnicy wizyty dowiedzieli się jak funkcjonuje CIS, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby Centrum powstało.
Uczestnikami CIS-u mogą zostać m.in. osoby niepełnosprawne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy jako bezrobotne poszukujące pracy. Po zakończeniu spotkania uczestnicy zwiedzili Spółdzielnię Socjalną „Aleksis”. Spółdzielnia ta zajmuje się szyciem całych kompletów pościeli i funkcjonuje już pięć lat. Zatrudnia 20 osób, z których każda zajmuje się jednym etapem szycia pościeli: np. obrzucaniem boków, wszywaniem gumki do prześcieradła, obszywaniem dziurek, przyszywaniem guzików. Spółdzielnia ta działa prężnie, rozprowadzając pościel do różnych odbiorców. Następnym punktem wizyty w Łomży było zwiedzanie Starego Rynku oraz Sanktuarium Św. Michała Archanioła, gdzie zobaczono piękny ołtarz z figurkami świętych odlanymi z mosiądzu oraz krypty i obraz Matki Pięknej Miłości, przy którym każdy z uczestników zostawił swoje troski. - Następnie pojechaliśmy autokarem do Spółdzielni Socjalnej w Czarnocinie na pyszny obiad. Spółdzielnia ta nosi nazwę „Poezja Smaku”. Panie zajmują się przygotowywaniem posiłków na bale karnawałowe, festyny, bale charytatywne, dowożą jedzenie na półkolonie oraz do stałych klientów, jak i mają zamówienia na uroczystości rodzinne – relacjonuje Iwona Wójcicka, sekretarz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań” - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty studyjnej w Spółdzielniach, ponieważ dowiedzieliśmy się o ich funkcjonowaniu bardzo ciekawych i potrzebnych informacji – dodaje. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB