środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Społeczna Szkoła Muzyczna obchodzi 10-lecie istnienia

2014-08-27 22:08:48 (ost. akt: 2014-08-27 22:08:57)

1 września Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowi rozpocznie nowy rok szkolny 2014/2015, w którym będzie uroczyście obchodzić swoje 10-lecie.

Jarosław Jar Chojnacki na Scenie Kotłownia

Jarosław Jar Chojnacki na Scenie Kotłownia

Ostrowska szkoła muzyczna wpisana jest do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych prowadzonej przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a prowadzona jest przez Ostrowskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalno Oświatowych „OTIKO”.
W ciągu minionych 10 lat mury ostrowskiej szkoły muzycznej opuściło ponad 150 absolwentów. Wielu z nich dostało się do średnich szkół muzycznych w Warszawie, Ostrołęce i Łomży. - Kształcenie muzyczne trwa sześć lub cztery lata w zależności od wieku ucznia, w którym rozpoczyna naukę. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – indywidualnie (nauka gry na instrumencie) i grupowo (teoria muzyki), a prowadzone są przez znakomicie wykształconych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem artystycznym i pedagogicznym – mówi Krzysztof Swaczyna, prezes OTIKO. Zajęcia grupowe odbywają się w siedzibie szkoły na ul. Widnichowskiej 4 (Szkoła Podstawowa nr 3). Obecnie szkoła prowadzi naukę gry na: fortepianie, gitarze, skrzypcach, akordeonie, klarnecie, fagocie, flecie, instrumentach klawiszowych i śpiew solowy. - Spotkanie organizacyjne, na którym odbędą się również zapisy do szkoły, odbędzie się 1 września o godzinie 18.00 w Teatrze Scena Kotłownia przy ul. Rubinkowskiego 15, w piwnicach budynku stołówki Bursy Szkolnej zaadoptowane przez młodzieżową grupę teatralną – dodaje Krzysztof Swaczyna. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB