Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zaręby Kościelne. Wystawa zdjęć w bibliotece

2014-08-27 22:04:54 (ost. akt: 2014-08-27 22:05:07)

Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne zaprasza wszystkich do obejrzenia wystawy zdjęć, która powstała w ramach projektu  „Historia naszą pamięcią pisana”.

Zaręby Kościelne. Wystawa zdjęć w bibliotece

Autor zdjęcia: Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne

Celem projektu było zaangażowanie młodzieży w działania, które pozwolą odkryć własne możliwości i rozwijać zainteresowania. Ważne jest, aby młodzież była aktywna, nie bała się działać, nauczyła się pytać, wykorzystywać wiedzę, doświadczenie innych. Projekt miał, za zadanie zburzyć mur między pokoleniami i docenić wartość pamięci starszych osób. Do grupy tworzącej projekt należało dziesięć uczennic gimnazjum, które interesują się historią własnego regionu. Tematem wiodącym są wspomnienia starszych mieszkańców gminy, którzy z perspektywy osobistych opowieści tworzą jej historię.
Uczestniczki projektu miały za zadanie poprzez wywiady uwiecznić ciekawe wspomnienia mieszkańców gminy, ważne wydarzenia z przeszłości, opisy codziennego życia, zwyczaje tradycje, opis wyglądu dawnych ulic i budynków, historii konkretnych przedmiotów. Były to opowieści, których dane osoby były świadkami, co usłyszeli od innych lub przekazywane z pokolenia na pokolenie w ich rodzinie. Projekt zrealizowano poprzez dokumentację wywiadów, zbieranie fotografii oraz pism czy dokumentów pochodzących z domowych archiwów. Efektem pracy oprócz wystawy fotografii będzie również publikacja „Historia naszą pamięcią pisana – wspomnienia mieszkańców gminy Zaręby Kościelne”.
Wystawa poprzez jej mieszkańców, ich wspomnienia, fotografie pokazuje historię gminy Zaręby Kościelne oraz zmiany jakie dokonały się w czasie, w przestrzeni i w ludziach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i poświęcenia kilku chwil na poznanie tej fascynującej historii. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB