środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Małkinia. 94. rocznica „Cudu nad Wisłą”

2014-08-27 22:03:17 (ost. akt: 2014-08-27 22:03:36)

15 sierpnia to jeden ze szczególnych dni, podwójne święto - z jednej strony święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z drugiej - Święto Wojska Polskiego.

Mieszkańcy gminy każdego roku uczestniczą w obchodach rocznicowych Cudu nad Wisłą

Mieszkańcy gminy każdego roku uczestniczą w obchodach rocznicowych Cudu nad Wisłą

Autor zdjęcia: UG Małkinia Górna

Dzień ten każdego roku uroczyście jest obchodzony w Małkini. O godzinie 12:00 na Cmentarzu Żołnierzy Polskich odbyła się uroczysta msza święta z okazji 94 rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Po mszy celebrowanej przez ks. Henryka Stawiereja do zebranych zwrócił się wójt gminy, Marek Kubaszewski. - Cmentarz Żołnierzy Polskich, na którym się obecnie znajdujemy to symboliczne miejsce pochówku naszych rodzimych bohaterów, którzy 94 lata temu rzucili na szale swoje życie by walczyć w imię wartości nadrzędnych, jakim są wolność i niepodległość ukochanej Ojczyzny. To miejsce, gdzie z pokorą i wdzięcznością chylimy głowy przed symbolicznymi mogiłami ludzi, którzy swoją heroiczną postawą i męstwem wywalczyli nam wszystkim tu obecnym upragnioną wolność - mówił. Po uroczystościach na Cmentarzu Żołnierzy Polskich wszyscy uczestnicy przeszli uroczystym korowodem pod sztandarami ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. Uroczystości rocznicowe zakończył koncert "Pieśni Patriotycznych i Maryjnych" w wykonaniu zespołu Ogród Wyobraźni Rodzina Zalewskich.
W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz gminy Małkini Górnej na czele z wójtem zastępcą wójta, radni rady gminy, radni powiatu, sołtysi, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych, poczty sztandarowe, przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie gminy, rodziny. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB