Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Bieg Leśna Dycha już za nami

2014-08-26 11:03:59 (ost. akt: 2014-08-26 11:04:07)

Pomimo niesprzyjającej pogody prawie 50 osób zdecydowało się wziąć udział w biegach zorganizowanych w sobotnie popołudnie, 16 sierpnia na terenie leśnictwa Kalinowo.

Zwycięzcy biegu na mecie

Zwycięzcy biegu na mecie

Autor zdjęcia: PUKS Roch Jasienica

„Leśna Dycha św. Rocha” to zawody organizowane przez Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka oraz klub sportowy Roch Jasienica. Był to trzeci i jednocześnie ostatni bieg w tegorocznym cyklu Grand Prix im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.
Wszystko zaczęło się o godzinie 16, kiedy na linii startu stanęli najmłodsi uczestnicy z pierwszej kategorii szkół podstawowych. Do pokonania był 1 km i 90 m symbolizujące 90-lecie Lasów Państwowych. Wystartowało 10 chłopców, a w dużej mierze byli to członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Kalinowa, którzy zaraz po swoim biegu pomagali w obsłudze biegu głównego. Po zaciętej walce na finiszu zwycięstwem poszczycić się mógł Karol Bauer z Ostrowi. Drugi na mecie był Jakub Wróbel z Kalinowa, zaś trzeci Kamil Wróbel z Nieskórza. W kolejnej kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wystartowało jedynie dwóch uczestników, ale na finiszu zafundowali oni sporo emocji. Ostatecznie lepszym na dystansie 2 km 90 m okazał się Radosław Piwoński reprezentujący Rocha Jasienica, a drugi był Dominik Kraszewski z Andrzejewa.
O godzinie 17 wystartował najliczniej obsadzony bieg główny na dystansie 10 km 90 m. Na malowniczą, ale i nie łatwą trasę wiodącą leśnymi drogami wyruszyły 32 osoby. Od samego początku na wyraźne prowadzenie wysunęła się trójka zawodników, która między sobą rozstrzygnęła walkę o miejsca na podium. Ostatecznie niespodzianki nie było i pomimo kontuzji kolana wygrał reprezentant gospodarzy Andrzej Piwoński, który zwyciężał również w Bieli w dwóch wcześniejszych biegach z cyklu Grand Prix Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Na drugiej pozycji uplasował się Kamil Kandulski z Sadownego, który prowadził niemal przez cały bieg, ale na ostatnim kilometrze nie zdołał odeprzeć ataku Andrzeja. Trzecie miejsce zajął Sebastian Sawicki z Nieskórza. Wśród pań zwycięstwo przypadło reprezentującej ostrowskiego „Rubinka” Justynie Bauer. Na mecie zdystansowała drugą Katarzynę Ościłowską z Warszawy oraz trzecią Karolinę Zaniewską, również reprezentującą Zespół Szkół nr 1.
Po biegu wszyscy dostali wodę, napoje, banany i batony, a przede wszystkim pamiątkowe medale. W oczekiwaniu na ostatnich zawodników i dekorację, każdy mógł się posilić kiełbaską z ogniska. Trójki najlepszych biegaczy z każdej kategorii zostały nagrodzone statuetkami ufundowanymi przez Koło Łowieckie MYKITA. Wśród uczestników biegu głównego rozlosowane zostały cztery darmowe wejściówki do Parku Linowego ufundowane przez Nadbużański Ośrodek Edukacji w Broku oraz masaż sportowy ufundowany przez Grzegorza Szydło. Zwieńczeniem zawodów oraz całego cyklu Grand Prix im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego było losowanie nagród wśród zawodników, którzy ukończyli wszystkie trzy biegi z całego cyklu. oprac. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB