Czwartek, 19 października 2017. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Piąte miejsce dla Pawła, szóste dla Kingi

2014-08-26 11:00:00 (ost. akt: 2014-08-26 11:00:28)

Ostrowianin Paweł Brylak zajął piąte miejsce w podnoszeniu ciężarów na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich.

Występ Pawła Brylaka można zaliczyć do udanych

Autor zdjęcia: Archiwum PZPC

Zawodnik UOLKA Ostrów Maz. poprawiał rekordy kraju do lat 17 i 18 w kat. 62 kg. Kinga Kaczmarczyk zajęła natomiast szóstą pozycję w kat. +63 kg.
Paweł Brylak wystąpił w poniedziałek na pomoście w Nankinie w kat. 62 kg. W grupie A tej wagi rywalizowało 11 zawodników. Występ młodego atlety z UOLKA był bardzo udany. Przegrał jedynie z trzema atletami z Azji i jednym zawodnikiem z Europy. Mało tego, Paweł wywalczył "mały" brązowy medal w podrzucie - 141 kg i w pewnym momencie walczył też o trzecie miejsce w dwuboju. Zawodnik UOLKA Ostrów Maz. czterokrotnie poprawiał rekordy Polski do lat 17. W podrzucie Paweł Brylak dwukrotnie poprawił rekord kraju i ostatecznie uzyskał wynik lepszy niż dotychczasowy rezultat należący do Aleksandra Choszcza (MKS Atleta Gdańsk) sprzed dwóch lat (135 kg) - 141 kg. W dwuboju najpierw uzyskał wynik 245 kg, by ostatecznie zakończyć zawody z rezultatem 250 kg to jest o 7 kg więcej od dotychczasowego rekordu ustanowionego w 2006 roku. Od dziś rekord Polski należy do ostrowianina.
Polska zawodniczka, Kinga Kaczmarczyk uzyskała w dwuboju 204kg., wygrała Tajka Duanganksorn Chaidee – 244kg.
Była to ostatnia kategoria wagowa juniorek podczas tych igrzysk. Kindze przyszło rywalizować z 11 rywalkami, już przed turniejem nasza brązowa medalistka mistrzostw Europy do lat 17 z Ciechanowa liczyła na miejsce piąte-szóste i jak przewidziała, tak się stało. W rwaniu Kinga Kaczmarczyk zaliczyła trzy podejścia na 85 kg, 90 i zakończyła na 94kg. Jak się okazało, był to szósty rezultat. Największy wynik uzyskała zawodniczka Tajlandii Duanganksorn Chaidee – 106 kg, druga była zawodniczka Kazachstanu Tatiana Kapustna, która uzyskała kilogram mniej, zaś Rosjanka Swietłana Szczerbakowa była gorsza o trzy kilogramy. Wymienione zawodniczki dominowały też w podrzucie – zdecydowanie najmocniejsza okazała się Tajka – 138 kg i w dwuboju 244kg. Jeśli chodzi o Kingę – rozpoczęła od ciężaru 105 kg, potem z powodzeniem podrzuciła 110 i nie dala rady na 114kg. Rezultat 204 kg dał jej dobre, 6 miejsce. Zaciętą walkę o srebro stoczyły – Szczerbakowa z Kapustiną. W dwuboju obie uzyskały po 228 kg, wagą ciała lepsza okazała się Rosjanka. DB