Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Paliła się piwnica i poddasze

2014-08-21 09:30:23 (ost. akt: 2014-08-21 09:31:05)

W ostatnich dniach na terenie powiatu doszło do kilku pożarów. Strażacy musieli ugasić m.in. pożar poddasza, piwnicy, komory silnika w samochodzie.

Paliła się piwnica i poddasze
W poniedziałek, 11 sierpnia w Ostrowi straż została wezwana do dwóch pożarów. Kilka minut po godz. 6.00 zapaliła się komora silnika w samochodzie osobowym opel vectra. W działaniach uczestniczył 1 zastęp JRG PSP. Wieczorem, po godz. 22.30 doszło natomiast do pożaru części podłogi w pomieszczeniu na pierwszym piętrze opuszczonego budynku biurowego po byłym zakładzie nasycalni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu, rozebraniu części spalonej podłogi, oświetleniu terenu działań oraz przeszukaniu pomieszczeń. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP oraz zastęp JW Komorowo.

Małkinia – pożar piwnicy

W czwartek, 14 sierpnia w Małkini na ul. Przedszkolnej doszło do pożaru jednej z piwnic w budynku wielorodzinnym, w skutek którego zadymiona została klatka schodowa oraz piwnica. - Działania straży polegały na otwarciu piwnicy i podaniu 1 prądu wody w natarciu do wnętrza pomieszczenia. W dalszej kolejności działania polegały na oddymieniu piwnicy oraz klatek schodowych przy użyciu wentylatora osiowego. – relacjonuje kpt. Rafał Kamiński z KP PSP w Ostrowi. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP oraz 2 zastępy OSP Małkinia Górna.

Sulęcin – pożar poddasza
Do kolejnego pożaru doszło w piątek, 15 sierpnia w Sulęcinie Szlacheckim. Paliło się poddasze budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do budynku oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy JRG PSP, 2 zastępy OSP Stary Lubotyń, zastęp OSP Sulęcin oraz zastęp OSP Kosewo. DB
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB