Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dzieci uczą się pracy w zawodzie bibliotekarza

2014-08-20 09:27:40 (ost. akt: 2014-08-20 09:27:57)

Już od kilku tygodni trwają spotkania dla dzieci w bibliotece, które organizowane są w ramach obchodów Roku Czytelnika 2014 i Jubileuszu 650 lat działań na rzecz biblioteki.

Dzieci mogły nauczyć się m.in. jak uzupełniać karty biblioteczne

Dzieci mogły nauczyć się m.in. jak uzupełniać karty biblioteczne

Autor zdjęcia: JS

Do tej pory uczestnicy warsztatów mieli okazję dowiedzieć się, jak wędruje książka od księgarni do biblioteki, jak pracuje nowoczesny bibliotekarz. Ponadto poznawały książki, które nie trafiły jeszcze do biblioteki, przy okazji ucząc się ich klasyfikacji i numeracji.
W minioną środę, 13 sierpnia dzieci po raz kolejny przekonały się i poznały, jak trudno pracuje się w bibliotece. Tym razem miały za zadanie uzupełnianie kart bibliotecznych, ale najpierw musiały nauczyć się, co oznaczają wszystkie liczby umieszczone na nich. Kolejnym krokiem było odszukiwanie kart bibliotecznych w katalogu, umieszczanie ich z powrotem w oddawanych przez czytelników książkach i odkładanie na odpowiednie miejsce w regałach. Miały też okazję zasiąść na miejscu pracownika biblioteki i samodzielnie obsługiwać przychodzących czytelników do biblioteki, czyli przyjmować i wydawać książki, a następnie wypełniać kartę biblioteczną, którą posiada każdy czytelnik. Wszystko to oczywiście odbywało się pod czujnym okiem pracowników biblioteki.
Organizatorzy zapraszają jeszcze w każdą sierpniową środę o godz. 11.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej do oddziału dla dzieci. JS

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB