Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

„Wakacyjne Podwórko” tradycją ostrowskich wakacji

2014-08-20 09:25:27 (ost. akt: 2014-08-20 09:26:20)

Tak samo jak w poprzednich latach, Miejski Dom Kultury w Ostrowi zorganizował festyn dla dzieci pod hasłem „Wakacyjna Kraina Radości”.

MDK przygotował dla dzieci mnóstwo atrakcji

MDK przygotował dla dzieci mnóstwo atrakcji

Autor zdjęcia: JS

Impreza odbyła się 13 sierpnia na osiedlu Lubiejewska przy budynku MDK. Wszyscy mali mieszkańcy mogli skorzystać w tym dniu z wielu niesamowitych atrakcji. Dzieci mogły poskakać i skorzystać ze zjeżdżalni w dmuchanym zamku, trampoliny oraz ogromnej kuli wodnej. Oprócz tych atrakcji pracownicy MDK jak zwykle przygotowali różne zabawy i konkursy. Podczas festynu odbyła się też kolejna odsłona wakacyjnego wierszowania, tym razem były to wiersze Jana Brzechwy. Pracownicy MDK wcielili się w zwierzęcych bohaterów wierszy poety, ale także przedstawili postaci z niechlubnymi ludzkimi cechami, między innymi postać kłamczuchy, samochwały, lenia i skarżypyty.
Dzieci mogły wziąć udział w konkursach na najładniejszą ozdobę na głowie. Każdy miał za zadanie zrobić własną opaskę i ozdobić ją kolorowymi elementami z bibuły i papieru kolorowego. Najładniejsze zostały nagrodzone upominkami od MDK. Dzieci, których opaski nagrodzono mogły korzystać z atrakcji bez ograniczeń. Kolejny konkurs dotyczył malowania kredą po chodniku, uczestnicy mieli za zadanie narysować piękne słońce, które jest oczywiście symbolem lata i wakacji. Wszystko to odbywało się oczywiście przy muzyce, śmiechach i słońcu oraz w dobrym humorze. Kolejne "Wakacyjne Podwórko" odbędzie się 29 sierpnia w ogródku przy ul. Szkolnej, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. JS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB