Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Peace Run 2014 w Ostrowi

2014-08-19 11:54:34 (ost. akt: 2014-08-19 11:54:51)

"Harmonia świata zaczyna się w Tobie, do Ciebie należy pierwszy krok" to hasło tegorocznego biegu Peace Run. W miniony czwartek, 14 sierpnia biegacze przebiegli przez Ostrów.

Wspólne zdjęcie uczestników biegu

Wspólne zdjęcie uczestników biegu

Autor zdjęcia: DB

Do naszego miasta zawitali biegacze z Czech, Rosji, Macedonii, Polski, Serbii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Słowacji i Węgier. Bieg Peace Run to jedno z największych niekomercyjnych przedsięwzięć sportowych na skalę światową, którego głównym celem jest rozpowszechnianie kultury fizycznej oraz promowanie poprzez sport uniwersalnych wartości takich jak przyjaźń, tolerancja między ludźmi, państwami, narodami i religią.
Trasa Biegu Pokoju obejmuje niemal cały kontynent europejski. Biorą w nim udział nie tylko biegacze z Europy, ale z całego świata, z ponad 60 krajów. Ostrowska grupa biegaczy około godziny 11:30, na czele z Grzegorzem Szydło, przywitała bieg na skrzyżowaniu na ul. Stacyjnej, po czym wszyscy razem przebiegli pod ratusz. Na miejscu przywitał ich burmistrz wraz z zastępcą i mieszkańcami miasta. Uczestnicy odśpiewali hymn biegu, którego autorem jest założyciel biegu - pochodzącego z Indii Sri Chinmoya. Następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Zwyczajem biegu jest przekazywanie z rąk do rąk mieszkańcom odwiedzanych miast znicza pokoju. Przez ostatnie 27 lat, odkąd bieg jest organizowany, znicz przeszedł przez ręce takich znakomitości jak Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty czy Nelson Mandela. Po krótkim odpoczynku i poczęstunku uczestnicy ruszyli dalej, ostrowscy biegacze odprowadzili sztafetę do obwodnicy na ul. Brokowskiej. Uczestnicy Peace Run z misją szerzenia pokoju i tolerancji wyruszyli 7 miesięcy temu z Portugalii. Trasa biegu licząca ponad 24 tysiące kilometrów biegnie przez 47 krajów Europy. Swoją misję zakończą na początku października w Serbii. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB