Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Niepełnosprawni wzięli udział w warsztatach kulinarnych

2014-08-19 11:52:54 (ost. akt: 2014-08-19 11:53:09)

Kilkanaście niepełnosprawnych dorosłych osób wzięło 13 sierpnia udział w warsztatach kulinarnych w Centrum Terapeutyczno – Opiekuńczym Amelia.

Trudnej sztuki lepienia pierogów uczestnicy warsztatów uczyli się w Centrum Amelia

Trudnej sztuki lepienia pierogów uczestnicy warsztatów uczyli się w Centrum Amelia

Autor zdjęcia: CT-O Amelia

- Potrzeby na zabiegi terapeutyczne są ogromne. Organizacja przez samorządy zadań publicznych pozwala nam nieco je zaspokoić. Rodzice uczestników obu projektów mówią, że ich dzieci bardzo dużo wynoszą z zajęć - mówi Agnieszka Golińska, terapeutka zajęciowa z Centrum Terapeutyczno-Opiekuńczego Amelia.
Podczas ostatnich warsztatów uczestnicy nauczyli się lepić pirogi z serem. Warsztaty prowadziły Hanna Pieńkowska i Agnieszka Golińska, a pomagała im Jadwiga Brokowska, ostrowska gospodyni, mama 7 dzieci i babcia 13 wnucząt.
Zajęcia kulinarne to kolejne z cyklu „Warsztatów rozwojowych dla dorosłych osób niepełnosprawnych” realizowanych w ramach projektu „Twoja przyszłość w Twoich rękach”. Projekt współfinansowany jest ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wcześniej odbywały się zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne. Cykl warsztatów będzie trwał do listopada. - Nasze terapie skierowałyśmy do dzieci, młodzieży i dorosłych, które sobie nie radzą z istniejącymi problemami, osób z zaburzeniami psychorozwojowymi, w tym z autyzmem, dziecięcym porażeniem mózgowym, Zespołem Downa i innymi schorzeniami nabytymi bądź wrodzonymi – podkreśla Hanna Pieńkowska, prezes Spółdzielni Amelia. Dorota Brzostek

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB