Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Rajd Katyński przejedzie przez Ostrów

2014-08-13 11:18:50 (ost. akt: 2014-08-13 11:19:49)

XIV Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński wystartuje 23 sierpnia o godz. 9:00 sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie. Około godz. 12.00 motocykliści dotrą do Ostrowi.

Rajd Katyński przejedzie przez Ostrów
W trakcie dojazdu do Ostrowi Mazowieckiej trzech motocyklistów odłączy się od grupy i udadzą się do Broku, gdzie złożą wieniec pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych przez NKWD policjantów II RP w 1940 roku.
Pozostała grupa motocyklistów uda się do Ostrowi w asyście policjantów na motocyklach. Planowana trasa przejazdu to: obwodnica miasta - rondo rotmistrza Witolda Pileckiego - Plac Wolności. Dotarcie na Plac Wolności planowane jest na godzinę 12.15. O godz. 12.30 nastąpi uroczyste przywitanie rajdowców przez władze miasta. Około godz. 12.40 kolejnych trzech motocyklistów odłączy się od grupy i udadzą się na ul. Płk. Karola Piłata pod budynek Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie pod Obeliskiem ku Czci Pomordowanych Policjantów II RP złożą wieniec. Następnie w asyście funkcjonariuszy na motocyklach grupa ta uda się do Komorowa, aby złożyć kolejny wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W czasie gdy delegacja motocyklistów uda się składać wieńce pod Obeliskiem oraz w Komorowie na Placu Wolności zaplanowany jest poczęstunek oraz część artystyczna dla pozostałych uczestników Rajdu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB