środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Oznakuj rower, nie daj szansy złodziejowi

2014-08-13 11:15:17 (ost. akt: 2014-08-13 11:15:01)

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi prowadzi akcję profilaktyczno-prewencyjną „Oznakuj swój rower”. W ewidencji ostrowskiej KPP jest już ponad 570 rowerów.

Na ostrowskiej komendzie można oznakować rower

Na ostrowskiej komendzie można oznakować rower

Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.
Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu "engrawer", oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikroudarowa technologia "engrawera" pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków. Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia), dowodu zakupu - paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży, karta gwarancyjna. W razie chęci udziału w akcji należy umówić się telefonicznie tel. 29 746 92 32. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB