Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Małkinia. Andrzejewo. Dwa pożary - płonęły budynki

2014-08-12 12:11:32 (ost. akt: 2014-08-12 12:12:40)

W czwartek, 7 sierpnia, w Królach Małych (gmina Andrzejewo) doszło do pożaru budynku mieszkalnego.

Małkinia. Andrzejewo. Dwa pożary - płonęły budynki
W momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarem objęta była w całości przybudówka oraz poddasze obiektu. Pozostałe pomieszczenia na parterze były zadymione. Budynek zamieszkiwany był przez jedną osobę, która opuściła obiekt przed przybyciem zastępów. - Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w obiekcie, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej, podaniu prądów wody w natarciu na palący się obiekt, przeszukaniu oraz oddymieniu pomieszczeń oraz częściowej rozbiórce konstrukcji dachu. W działaniach uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP oraz 4 zastępy OSP – informuje kpt. Rafał Kamiński z KP PSP w Ostrowi.
Do drugiego pożaru budynków doszło 8 sierpnia, w miejscowości Żachy-Pawły (gm. Małkinia Górna).
Pożar budynków w miejscowości Żachy-Pawły. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej pożarem całkowicie objęta była drewniana stodoła kryta eternitem oraz częściowo poddasze murowanego budynku gospodarczego. Działania ratownicze w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu na poddasze budynku gospodarczego i prądu wody w obronie na oborę która której pożar zagrażał. - Po wprowadzeniu do działań kolejnych zastępów uruchamiano prądy gaśnicze w natarciu oraz zorganizowano punkt czerpania wody przy wiejskim stawie. Następnie przeprowadzano prace rozbiórkowe konstrukcji stodoły i poddasza budynku gospodarczego.
Trzoda chlewna z budynku gospodarczego została ewakuowana przez mieszkańców posesji. W działaniach uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP oraz 10 zastępów OSP – relacjonuje oficer prasowy ostrowskiej straży. DB

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB