środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Jarosław „Jar” Chojnacki wystąpił w Ostrowi

2014-08-12 12:03:02 (ost. akt: 2014-08-12 12:03:11)

Uznany przez krytykę za jednego z najlepszych polskich wokalistów i interpretatorów piosenki literackiej Jarosław „Jar” Chojnacki ponownie zagościł w Ostrowi. Jego koncert odbył się w niedzielę, 10 sierpnia o godz. 18.00 na Letniej Scenie przy MBP.

Jarosław Chojnacki wystąpił 10 sierpnia

Jarosław Chojnacki wystąpił 10 sierpnia

Autor zdjęcia: DB

Koncert zgromadził zarówno starszą, jak i młodszą publiczność. Artysta znany jest ostrowskiej publiczności ze swoich poprzednich występów wspólnie z K. C. Buszmanem. Zaangażowani w PaT znają go głównie jako kompozytora i wykonawcę hymnu Przystanku PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” do słów Krzysztofa Cezarego Buszmana.
Jarosław „Jar” Chojnacki swoją twórczością, stylem śpiewania i gry na gitarze stworzył odmienny nurt piosenki poetyckiej, nie mieszczący się w obecnych ramach tego gatunku. Artysta unika rozgłosu medialnego, skupiając swoją działalność na koncertach. Wziął udział w ponad dwudziestu konkursach i festiwalach, które w większości wygrał, zdobywając nie tylko uznanie krytyki, ale co najważniejsze - publiczności. Stworzył muzykę do ponad trzydziestu utworów. Większość z nich to klasyczne wiersze takich autorów jak: Adam Asnyk, Stanisław Grochowiak, Tadeusz Miciński, Anna Achmatowa, Federico Garcia Lorca, Julian Tuwim, Krzysztof Karasek, Marek Grala, Grażyna Małkowska, Adrianna Szymańska, Wojciech Fułek, Krzysztof Cezary Buszman. Znajomość i przyjaźń z Krzysztofem Cezarym Buszmanem zaowocowała nagraniem materiału dźwiękowego do jego wierszy, pt. „Zabijanie czasu” wydaną przez Polskie Radio w 2003 roku. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB