środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Nur w starej fotografii

2014-08-08 08:55:50 (ost. akt: 2014-08-08 08:56:02)

Kilkadziesiąt zdjęć dokumentujących miejsca, ludzi i wydarzenia z ubiegłego stulecia zawisło na ścianach Biblioteki Publicznej Gminy Nur.

Zebrani kontynuowali rozmowy przy stole

Zebrani kontynuowali rozmowy przy stole

Autor zdjęcia: UG Nur

Od 28 lipca można oglądać wystawę „Gmina Nur w starej fotografii”.
To już IV edycja wystawy. Część prezentuje stare budownictwo z terenu gminy. Na wystawie można oglądać nie tylko zdjęcia. Tym razem wzbogaconą ja też o ekspozycję dawnych sprzętów gospodarstwa domowego (drewniane łyżki i misy, kołowrotek, maglownica, ponad stuletni tłuczek do ubijania kapusty, łopata do chleba, żelazko z duszą). 
Otwarcia wystawy dokonał Jacek Murawski, wójt gminy Nur, który nawiązał do wypowiedzi Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego o potrzebie szacunku dla przeszłości, dla historii. - Tylko na pamięci o historii swojego narodu, swojej małej ojczyzny budować można przyszłość – mówił do zebranych wójt.
W otwarciu wystawy wzięli udział m.in.: Marek Góral, przewodniczący rady gminy Nur oraz Renata Trojanowska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowskiej. Stare zdjęcia przywołały wspomnienia, które uczestnicy spotkania kontynuowali przy wspólnym stole. JS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB