Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Jeden dzień – 4 pożary

2014-08-06 20:02:36 (ost. akt: 2014-08-06 20:03:32)

Wtorek, 29 lipca okazał się pracowitym dniem dla straży pożarnej.

Tylko jednego dnia strażacy otrzymali zgłoszenia do kilku pożarów

Tylko jednego dnia strażacy otrzymali zgłoszenia do kilku pożarów

Duży pożar, duże zniszczenia

We wtorek, 29 lipca o godzinie 13:28 w miejscowości Słup (gm. Szulborze Wielkie) miał miejsce pożar budynku gospodarczego drewnianego krytego eternitem. Wewnątrz obiektu znajdowały się narzędzia warsztatowe, około 4 ton nawozu, drewno opałowe, 2 butle z acetylenem oraz 1 butla z tlenem. Ponadto w wyniku pożaru budynku zapaliło się zboże na sąsiednich posesjach. - Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w celu chłodzenia butli z gazami, podaniu jednego prądu wody w obronie budynku gospodarczego (stodoła), podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się obiekt, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się zboże (po ugaszeniu zboża prąd skierowano na palący się obiekt) – przekazał informacje kpt. mgr inż. Rafał Kamiński, officer prasowy ostrowskiej straży. Zgromadzone drewno opałowe oraz inne elementy znajdujące się w obiekcie przy pomocy ładowarki wywieziono oraz przelano wodą. Butle z acetylenem po wykonaniu testu zwilżania zanurzono w zbiorniku z wodą.

Pożar stodoły

W trakcie powrotu do koszar z pożaru w gm. Szulborze Wielkie zastępy z JRG Ostrów Mazowiecka oraz OSP Boguty Pianki, OSP Nur, OSP Małkinia Górna, OSP Zaręby Kościelne zostały wezwane do kolejnego zdarzenia w miejscowości Uścianek Wielki (gm. Zaręby Kościelne). Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęta była stodoła drewniana kryta blachą oraz szopka drewniana i trawa na posesji. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się obiekty oraz jednego prądu wody na palącą się trawę.

Kolejne wezwanie do pożaru

W trakcie kolejnego powrotu do koszar zastępy JRG Ostrów Mazowiecka otrzymały kolejne zgłoszenie do zdarzenia w miejscowości Zaręby Choromany (gm. Andrzejewo). Po przybyciu na miejsce zdarzenia paliła się słoma na rżysku. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy tłumic oraz okopaniu łopatami pogorzeliska.

Zaręby Kościelne – kolejny pożar

Kolejny pożar miał miesjce w miejscowości Kietlanka (gm. Zaręby Kościelne). Po przybyciu straży na miejsce zdarzenia paliła się słoma na rżysku. Działania straży polegały na podaniu 2 prądów wody w natarciu na płody rolne zgromadzone na polu. Działania zakończono o godzinie 18:08. JS

Komentarze (0)

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB