środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Spaliło się kilkaset metrów lasu

2014-07-30 15:01:17 (ost. akt: 2014-07-30 15:02:12)

W niedzielę, 27 lipca ok. godz. 12:11 jednostka OSP Boguty-Pianki została zaalarmowana o pożarze lasu w okolicach miejscowości Tymianki-Adamy i Nowodwory.

Spaliło się kilkaset metrów lasu

Autor zdjęcia: OSP Boguty-Pianki

Pożar został szybko opanowany, a spaleniu uległo kilkaset metrów kwadratowych poszycia leśnego. Na razie nie znana jest przyczyna pożaru, podejrzewa się, że był to samozapłon spowodowany dużą suszą w lasach oraz wysokimi temperaturami w ostatnich dniach. Straż pożarna ostrzega mieszkańców aby byli ostrożni zwłaszcza w czasie upałów i nie przebywali w lasach w godzinach najwyższej temperatury, uprasza się też o nie rozpalanie ognisk w lasach oraz używania ognia ze względów bezpieczeństwa. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy OSP Boguty-Pianki oraz zastępy z jednostek OSP Nur, JRG PSP Ostrów Mazowiecka, OSP Ciechanowiec, OSP Bujenka, OSP Kozarze i JRG PSP Wysokie Mazowieckie.

Ugasili 132 pożary

W tym roku ostrowska straż ugasiła aż 132 pożary. Paliły się łąki, pola oraz pola rolnicze. - W roku 2014 do chwili obecnej miało miejsce 17 pożarów łąk, 90 pól rolniczych (głównie nieużytki), 25 pożarów traw na terenach nierolnych.- informuje nas kpt. mgr inż. Rafał Kamiński. W naszych meldunkach zapisujemy tylko przypuszczalną przyczynę pożaru. Wśród przypuszczalnych przyczyn najczęściej występuje nieostrożność osób dorosłych, rzadziej umyślne podpalenie.- dodaje dalej Rafał Kamiński.
Najwięcej pożarów lasów maiło miejsce w gminie Ostrów Mazowiecka (9), pożarów pól w gminie Małkinia Górna (52) traw w mieście Ostrów Mazowiecka (20). JS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB