środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Ostrów. Rowerem po Polsce.

2014-07-25 15:06:51 (ost. akt: 2014-07-25 15:09:51)

Stowarzyszenie „Zakręcona Ostrów” na wyprawie turystyczno – historycznej po Roztoczu.

Stowarzyszenie "Zakręcona Ostrów" na wyprawie po Roztoczu

Stowarzyszenie "Zakręcona Ostrów" na wyprawie po Roztoczu

Autor zdjęcia: Jan Sikora i Bożena Bednarczyk

Od 10 do 13 lipca 2014r. piętnaścioro członków Stowarzyszenia „Zakręcona Ostrów” wzięło udział w wyprawie po Roztoczu. Członkowie i sympatycy tego jednośladu mieli okazję zwiedzania tego zakątka Polski przez cztery dni.

Pierwszego dnia dotarli do Krasnobrodu, gdzie po zakwaterowaniu i obiedzie od razu wyruszyli na zwiedzanie najbliższej okolicy. Udało im się zwiedzić Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie, kapliczkę „nad wodą”, ptaszarnię, zalew oraz pomnik przyrody „Piekiełko” - znajdujący się na górze Kamień.

Drugi dzień zmagań to najdłuższy odcinek trasy jaki wyznaczyli sobie rowerzyści, bo aż 125 kilometrów. Po drodze mieli okazję zobaczyć: Zagrodę Guciów, Zwierzyniec, Florianka, Górecko Kościelne, Józefów, Błudek i Susiec. Najwięcej radości sprawiło członkom stowarzyszenia spotkanie w Józefowie z Prezesem Stowarzyszenia Józefowska Kawaleria Rowerowa, gdzie mogli podzielić się emocjami z wyprawy i pasją do dwóch kółek.

Kolejnym etapem w dniu trzecim wyprawy było zwiedzanie Zamościa – Perły Renesansu. Dzięki przewodnikowi, który mieszka w Zamościu od urodzenia i serce oddał temu miastu i okolicom, uczestnicy wyprawy mogli poznać najciekawsze miejsca, historię i tajemnice związane z Zamościem i Roztoczem.

Ostatniego dnia celem wycieczki był niemiecki obóz zagłady w Bełżcu, w którym podczas II wojny światowej Niemcy wymordowali około 500000 ludzi. Po zwiedzaniu z ciężkim sercem pozostał już tylko uczestnikom powrót do Ostrowi.

Jak wspomina jeden z uczestników rowerowej podróży Andrzej Sakowicz na oficjalnym profilu Stowarzyszenia „Zakręcona Ostrów” na facebooku: „Wyprawa była bardzo udana, pełna wrażeń i wspaniałych widoków. Roztocze to piękny, jeszcze nie „zadeptany” przez turystów obszar naszego kraju, bardzo atrakcyjny dla rowerzystów, ale nie tylko – każdy kto szuka pięknej przyrody znajdzie tu coś dla siebie. Polecam – odwiedzajcie ten piękny zakątek Polski.”

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB