środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Warsztaty ceramiczne i występ teatralno – cyrkowy

2014-07-24 10:01:52 (ost. akt: 2014-07-24 10:02:43)

„Wakacyjny pojedynek z nudą” Przez ostatni tydzień Miejski Dom Kultury skutecznie walczył z wakacyjną nudą w naszym mieście.

Klaun Conchita i niezdarna Iza
15 lipca 2014r w Ogródku Jordanowskim odbył się spektakl „Cyrkowe wyczyny klauna i dziewczyny”. W przedstawieniu pokazano klasyczne występy cyrkowe, Klaun miał za zadanie rozśmieszać widzów, a jego asystentka Iza żonglowała, wykonywała cyrkowe akrobacje i jeździła na monocyklu, trochę niezdarnie, co też przyprawiało publiczność o salwy śmiechu. Dzieci i ich rodzice mogli brać udział w przedstawieniu razem z aktorami. Maluchy mogły wcielić się w postaci prawdziwych magików i artystów cyrkowych. Uczestnicy chętnie brali udział w zabawie, kręcili hula-hop, czarowali sznury i podziwiali magiczne sztuczki. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zrobić maczugi do żonglowania ze zwykłej plastikowej butelki oraz kartonu, a także poznać angielskie określenia cyrkowych gadżetów. Jak zawsze przy występach artystów ze Studia Art Re z Krakowa spektakl cieszył się ogromnym sukcesem.

Lepienie, zdobienie i malowanie
Od 14 lipca odbywały się warsztaty ceramiczne również zorganizowane przez MDK. Cały cykl warsztatów trwał 4 dni i zakończył się 17 lipca spotkaniem z garncarzem w Grodzie Książąt Mazowieckich w Ogródku Jordanowskim.

Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy uczyli się od podstaw pracy z gliną. Zaczynając od odpowiedniego stroju do pracy, poprzez wyrabianie, tworzenie i dekorowanie materiału.
Uczestnicy warsztatów na pierwszych zajęciach tworzyli z gliny drobne figurki zwierzątek i skarbonki. W drugim dniu dostali już nieco poważniejsze zadanie i pracowali nad formami z plastra wałkowego, z którego wyrabiali kubki, wazoniki, a także anioły. Kolejny dzień to malowanie wzorów. Na nie wypalonej powierzchni naczyń dzieci malowały angobą, czyli farbą uzyskaną z barwionej gliny rozrobionej z woda do konsystencji śmietany. W ostatnim dniu warsztatów podsumowano cały cykl zajęciami z garncarzem panem Adamem Murachem z Płoszyc koło miejscowości Lelis. W ciągu trzech godzin uczestnicy mieli okazję skorzystać z rad i pomocy pana Adma. Wszyscy mogli przyjrzeć się z bliska procesowi wytwarzania naczyń, obejrzeć warsztat garncarza oraz samodzielnie ulepić własne naczynie z gliny na kole garncarskim. Wszystkie naczynia będą niebawem wypalone i każdy będzie swoją pracę mógł zabrać do domu.

Kolejny cykl warsztatów już w sierpniu również organizowany przez MDK. Wstęp na warsztaty jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zgłosić chęć uczestnictwa już wcześniej. W zajęciach może brać udział młodzież w wieku 10 – 25 lat. Warsztaty będą odbywały się w dniach 19, 20 i 21 sierpnia 2014r. w godzinach 12:00 – 14:00 w pracowni plastycznej MDK. Serdecznie zapraszamy.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB