Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Najtańsze kierunki: gdzie wypoczniemy najtaniej?

2014-07-15 13:43:05 (ost. akt: 2014-07-17 10:59:35)

Oferta hotelarzy oraz atrakcje czekające w okolicy znanych kurortów to czynniki, które mają znaczny wpływ na wybór kierunku naszej podróży. Ważna jest jednak i cena wakacyjnego wypoczynku. Jakie kierunki sprzyjają oszczędnym?

Najtańsze kierunki: gdzie wypoczniemy najtaniej?
Chorwacja: tani i modny kierunek wypraw

Mimo rosnącej mody na wypoczynek w tym kraju wczasy na terenie Chorwacji nie muszą się wiązać z wielkimi kosztami. Na przykład super last minute w ofercie Rainbow Tours to jedna z propozycji dla tych, którzy chcą tanio wypoczywać nad Adriatykiem. Popularne regiony, jak Istria czy Dalmacja, są dzięki tego typu ofertom znacznie tańsze. Dlaczego warto się skusić na propozycję wypoczynku na ich terenie? Bo tu można spędzać czas na uprawianiu sporów wodnych oraz zwiedzaniu zabytkowych miast. Dubrownik, Trogir czy Split to bardzo ważne punkty na mapie Chorwacji, które z pewnością warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Wycieczki na teren dalmatyńskich wysp oraz spacery po pobliskich parkach przyrodniczych to kolejne atrakcje, którymi przyciąga chorwackie wybrzeże Adriatyku.


Węgry: wakacje nad Balatonem

Wakacje nad Balatonem stają się coraz bardziej popularne. Węgry są coraz chętniej wybieranym kierunkiem, jednak ceny w tutejszych miejscowościach turystycznych wciąż pozostają przystępne. Największe jezioro Węgier, często określane mianem „węgierskiego morza”, to raj dla turystów kochających sporty wodne i zwiedzanie pięknych miast. Tym najpopularniejszym jest Siofok znany z ciekawych imprez kulturalnych oraz pobliskiego rezerwatu przyrody. Na turystów czeka tu również ciekawe Akwarium Balatońskie oraz Muzeum Folwarczne. Balatonfolldvar to kolejny ośrodek turystyczny nad Balatonem, którym miłośnicy Węgier powinni się zainteresować. I tu można spędzić wspaniałe wczasy w przystępnej cenie, poznając jednocześnie uroki Węgier i leżących nad Balatonem miejscowości.Tania egzotyka: dokąd warto się wybrać?

Choć daleka podróż może sprawić nieco problemów, wypoczynek na terenie wielu egzotycznych państw jest bardzo tani. Kawiarnie, restauracje oraz sklepy w dalekich krajach sprawiają, że każdy turysta może znacznie zminimalizować koszty takiej podróży. Które z odległych państw uchodzą zatem za najbardziej przyjazne dla naszych portfeli? Na wiele oszczędności mogą liczyć ci, którzy odwiedzą Malezję lub Kenię. Ciekawym kierunkiem dla tych, którzy tanio chcą wypoczywać na rajskich plażach, jest też Tajlandia, znana z przystępnych cen oraz atrakcyjnych ofert miejscowych usługodawców.

Materiał zewnętrzny