Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Korzystaj ze strzeżonego kąpieliska w Broku

2014-07-09 10:55:13 (ost. akt: 2014-07-09 10:55:13)

Od 1 lipca w Broku, na rzece Bug czynne jest strzeżone kąpielisko. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa w godz. 10.00 – 18.00 ratownik.

W rzece Bug w Broku można się kąpać

W rzece Bug w Broku można się kąpać

Jakość wody na rzece Bug w Broku jest według oceny Powiatowego Inspektora Sanitarnego jest przydatna do kąpieli. To jedyne miejsce w powiecie, w którym spokojnie można w ciepłe letnie dni wypoczywać nad wodą. Przed rozsądnym wypoczynkiem przestrzegają policjanci z powiatowej komendy policji. Często wakacyjna beztroska, lekkomyślność doprowadzają do tragedii. Policyjne działania są ukierunkowane na ograniczenie utonięć w miejscach letniego wypoczynku.
Policja apeluje o przestrzeganie zakazów kąpieli, rozsądne korzystanie z kąpielisk w miejscach dozwolonych oraz zachowanie bezpieczeństwa i czujności nad wodą. Dużym zagrożeniem jest korzystanie z nielegalnych i niestrzeżonych kąpielisk. W powiecie ostrowskim jest kilka miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli. Jest tak m.in. na terenie gminy Wąsewo. Występują tu zbiorniki wodne - wyrobiska pożwirowe zlokalizowane w Wąsewie oraz Przyborowie, na których jest kategoryczny zakaz kąpieli. Oznaczone są one znakami zakazu kąpieli a także w miejscowości Przyborowie ustawiony jest Czarny Punkt. W ubiegłym roku na Mazowszu utonęły 63 osoby, w bieżącym - 21. Najczęściej wypadki były spowodowane lekkomyślnością, niejednokrotnie połączoną z alkoholem. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB