Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Szpital ponad 1,5 mln zł pod kreską

2014-07-08 14:10:40 (ost. akt: 2014-07-08 14:14:18)

Rada Powiatu zebrała się 26 czerwca w Strostwie Powiatowym na XLII sesji, podczas której jednym z ważniejszych punktów było zatwierdzenie sprawozdania finansowego szpitala za ubiegły rok oraz przyjęcie sprawozdania z jego działalności.

SPZZOZ w Ostrowi zamknął 2013 rok ujemnym wynikiem

SPZZOZ w Ostrowi zamknął 2013 rok ujemnym wynikiem

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Joanna Sadowska
j.sadowska@kurierostrowi.pl

W związku z tym, że sprawozdanie to zostało dokładnie omówione podczas komisji na sesji nie podnoszono w tym temacie żadnych wątków. Wszyscy radni głosowali jednogłośnie za przyjęciem sprawozdania finansowego.

Ujemny wynik

Z jakim wynikiem zamknął się rok 2013 dla naszego szpitala? Ubiegły rok zamknięto stratą w wysokości ponad 1,5 mln złotych. Strata ta pokryta ma zostać zyskiem osiągniętym w latach następnych. Jak wynika ze sprawozdania, strata ponad 1,5 mln zł wynika w dużej mierze ze znacznego zmniejszenia przychodów ze sprzedaży. Przyczyną tego zmniejszenia było obniżenie wartości podpisanych kontraktów z NFZ. Podpisując kontrakt, szpital w żadnej mierze nie ma wpływu na jego wysokość, ponieważ wszystko z góry jest określane przez NFZ. Na negatywny wynik finansowy szpitala wpłynęło także niezapłacenie nadwykonań kontraktów na kwotę ponad 1,4 mlz zł.

Hospitalizowano ponad 12 tys. osób

Jak działał szpital przez ostatni rok? Ze sprawozdania z działalności wynika, że w roku ubiegłym odnotowano bardzo duże nadwykonania na oddziale urazowo-ortopedycznym, gdzie kontrakt wykonany został aż w 336%. Ogółem na oddziałach szpitalnych hospitalizowanych było 12 749 osób, na SORZE przyjętych zostało 3443 osoby, a porad ambulatoryjnych udzielono 6190 osobom. W roku 2013 zakupiono także sprzętu oraz aparatur na łączną kwotę ponad 271 tys. zł, rozbudowano budynek „C” dla potrzeb rezonansu magnetycznego, zmodernizowano rozdzielnię główną niskiego napięcia, a także wymieniono agregat prądotwórczy. Na koniec roku 2013 zatrudnionych w szpitalu było 654 osoby.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB