środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Dybki. Kolejny rok nauki zakończony

2014-07-01 08:24:35 (ost. akt: 2014-07-01 08:26:10)

Tegoroczna uroczystość podsumowująca rok szkolny 2013/2014 oraz XV Olimpiadę i XIV Gimnazjadę Młodzieży odbyła się 25 czerwca 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dybkach.

Najlepsi sportowcy z rodzicami

Najlepsi sportowcy z rodzicami

Oprócz uczniów świętujących sukcesy kończącego się roku szkolnego na uroczystości zgromadzili się rodzice, nauczyciele, dyrektorzy i władze samorządowe.
Rok ciężkiej pracy uczniów podsumował we wstępie wójt gminy Ostrów Maz. Waldemar Brzostek. Naukę w obecnym roku szkolnym pobierało 1 631 uczniów, czyli o 50 uczniów mniej niż w roku szkolnym 2012/2013, a mury gminnych szkół opuści 154 gimnazjalistów.  

Koniec roku z nagrodami

Nagrody Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka za wybitne osiągnięcia szkolne 2013/2014 w postaci wyjazdu zagranicznego do partnerskiej Gminy Halinga w Estonii przyznano 17 uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Laureatami Nagrody Wójta w kategorii szkół podstawowych zostali: Badurek Kinga - Publiczna Szkoła Podstawowa
w Nagoszewce, Bednarczyk Kamila - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kalinowie, Białkowska Joanna Paula - Publiczna Szkoła Podstawowa w Komorowie, Brzostek Olga - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagoszewie, Brzuski Patryk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ugniewie, Burczak Katarzyna - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pałapusie, Dębek Izabela - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasienicy, Jarnicka Julia - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Lubiejewie, Kraszewska Julia - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jelonkach, Kuzia Karolina - Publiczna Szkoła Podstawowa w Dudach, Paszczyk Aleksandra - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kozikach, Stepnowski Michał - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Osuchowej, Zera Natalia - Publiczna Szkoła Podstawowa w Dybkach, a wśród gimnazjalistów: Jóźwik Agnieszka - Publiczne Gimnazjum w Nagoszewie, Kaczorowska Paulina – Publiczne Gimnazjum w Jasienicy, Łysiuk Beata - Publiczne Gimnazjum w Jelonkach, Piasecka Katarzyna - Publiczne Gimnazjum w Komorowie.
Podczas gminnego zakończenia roku szkolnego wójt wręczył też nagrody rzeczowe, które otrzymało troje uczniów za sukcesy w konkursach przedmiotowych: Brzuska Julia - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ugniewie, Orzech Adrian - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Lubiejewie, Krawczyk Piotr - Publiczne Gimnazjum w Jelonkach.

Najlepsi sportowcy wyróżnieni

Drugą częścią uroczystości było podsumowanie roku sportowego w gminie Ostrów Mazowiecka. Wręczone zostały puchary i dyplomy dla szkół podstawowych  i gimnazjów za osiągnięte wyniki w XV Gminnej Olimpiadzie i XIV Gminnej Gimnazjadzie Młodzieży. Olimpiadę wygrali sportowcy z Dybek, a kolejne miejsca zajęły szkoły z Komorowa, Ugniewa, Jelonek, Jasienicy, Kalinowa, Nowej Osuchowej, Lubiejewo, Kozik, Nagoszewki, Nagoszewa, Dud. Wśród Gimnazjów I miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Jasienicy, II Gimnazjum  nr 3 w Nagoszewie, III Gimnazjum nr 2 w Komorowie,
IV Gimnazjum  nr 4 w Jelonkach. Tradycyjnie jak co roku czwórce najlepszych sportowców zostały wręczone dyplomy
i nagrody Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Jabłonki. Otrzymali je: Badurek Aneta z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Nagoszewie, Łysiuk Beata z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Jelonkach, Sokołowska Urszula z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jasienicy, Urbanik Kamil z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Komorowie. oprac. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB