Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Wąsewo. Profilaktyka w Zespole Placówek Oświatowych

2014-07-01 08:16:33 (ost. akt: 2014-07-01 08:16:30)

W Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie podejmowane są różnorodne działania wychowawcze i profilaktyczne dotyczące szeroko rozumianych uzależnień, przemocy, nietolerancji, agresji.

W bibliotece wąsewskiej szkoły nie brakuje literatury o tematyce profilaktycznej

W bibliotece wąsewskiej szkoły nie brakuje literatury o tematyce profilaktycznej

Autor zdjęcia: ZPO Wąsewo

Działania te mają na celu zapobieganie niekorzystnym zjawiskom. Stwarzają  możliwość kształtowania właściwych zachowań oraz postaw  dzieci i młodzieży, zapewniając im prawidłowy rozwój, poczucie bezpieczeństwa i zaufania zarówno w stosunku do dorosłych, jak i ich rówieśników.
W bibliotece znajduje się literatura oraz materiały pomocnicze dla nauczycieli w postaci filmów edukacyjnych, prezentacji multimedialnych, teczek ze scenariuszami zajęć profilaktycznych oraz różnego rodzaju ulotek dotyczących przeciwdziałania zagrażającym zjawiskom patologii społecznej, które dosyć często wykorzystywane są podczas lekcji wychowawczych, zajęć świetlicowych, bibliotecznych itp. W szkole odbywają  się spotkania z policjantami i psychologiem. Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu na temat „Używki i uzależnienia w kontekście szkoły i uczniów” przeprowadzonym przez Pracownię Doskonalenia Zawodowego „Meritum” w Krakowie. oraz w „Warsztatowym  Szkoleniu  dla Grupy Roboczej” organizowanym przez Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier” w Krakowie. Na bieżąco wykonywane są  gazetki informacyjne i wystawki przedstawiające skutki uzależnień i niewłaściwych zachowań dzieci i młodzieży. Dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w szkole prezentowane są także teatrzyki profilaktyczne. oprac. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB