środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Rodziny wielodzietne mogą starać się o specjalne karty

2014-07-01 08:07:46 (ost. akt: 2014-07-01 08:12:16)

Od 16 czerwca w Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej w Wąsewie i Andrzejewie rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej trójkę dzieci) mogą składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny.

Rodziny wielodzietne mogą starać się o specjalne karty
Dzięki niej rodziny wielodzietne mogą liczyć na szereg zniżek, m.in. na bilety na wydarzenia kulturalne czy przejazdy komunikacją publiczną.
Dokumenty i informacje niezbędne do złożenia wniosku to: dowód osobisty wnioskodawcy, PESEL członków rodziny (drugiego rodzica i dzieci pozostających na utrzymaniu), zaświadczenie (w przypadku kontynuowania nauki) o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole lub szkole wyższej. Pierwsze z kart będą wydawane już w lipcu. Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB