środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Biel. Obchodzili leśny jubileusz

2014-06-25 10:56:33 (ost. akt: 2014-06-25 10:57:55)

Rok 2014 jest rokiem szczególnie ważnym dla Lasów Państwowych – obchodzony jest jubileusz 90-lecia ich istnienia. 13 czerwca w leśnictwie Biel odbyły się ostrowskie obchody jubileuszu.

W leśnictwie Biel posadzono Aleję Lipową

W leśnictwie Biel posadzono Aleję Lipową

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Ostrów Maz.

Uroczystość rozpoczęły biegi przełajowe „Leśna 90-tka", w których uczestniczyli uczniowie z miejscowych szkół i klubów sportowych oraz osoby dorosłe pasjonujące się biegami. Emocji i rywalizacji nie zabrakło. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i pamiątkową statuetkę.
Głowna część obchodów rozpoczęła się o godz. 11.00. W leśnictwie Biel powstała Aleja Lipowa, którą wspólnie posadzili uczestnicy Leśnego Rajdu Rowerowego, Uniwersytet III Wieku działający przy Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej oraz leśnicy. - Nikt by się nie spodziewał, że organizacja, która powstała w 1924 roku, przetrwa te 90 lat w tak zmiennych warunkach. Te same cele służyły zarówno 90 lat temu, jak i służą do dziś - mówił Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka - Piotr Uścian-Szaciłowski. Jednym z ważniejszych punktów było odsłonięcie tablicy pamiątkowej na jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych oraz posadzenie dębu „Puszczak Biały”. Zebranych w bajeczny leśny świat wprowadziło nas przedstawienie „Co w Runie piszczy" w wykonaniu ostrowskich leśników i uczniów ZS nr 1 w Ostrów Mazowieckiej. Podczas obchodów nie zabrakło przemówień o historii ostrowskiego nadleśnictwa, odznaczeń, wyróżnień, podziękowań, życzeń. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB