Wtorek, 12 grudnia 2017. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Do urzędu z … własną drukarką

2014-06-23 13:39:22 (ost. akt: 2014-06-23 13:40:15)

Do redakcji NKO zwrócił się Zbigniew Skarpetowski.

Zbigniew Skarpetowski do INB wybrał się ze swoją drukarką

Zbigniew Skarpetowski do INB wybrał się ze swoją drukarką

Autor zdjęcia: Dorota Brzostek

– Uważam, że w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego utrudnia się załatwianie petentom spraw – poinformował – Ostatnio urzędnicy poinformowali mnie, że aby skopiować jakieś dokumenty trzeba przynieść swoją drukarkę – dodał.

Dorota Brzostek
d.brzostek@kurierostrowi.pl

Według Zbigniewa Skarpetowskiego, takie działania mają na celu jedynie stworzenie nowych utrudnień. – W żadnym innym urzędzie nie spotkałem się z podobnym problemem – powiedział Zbigniew Skarpetowski. By skopiować potrzebne mu dokumenty, musiał do INB udać się ze swoją drukarką. – Najpierw informowano mnie, że ksero w urzędzie jest popsute, później, że nie kserują dokumentów, bo nie mają kasy. W końcu stwierdzono, żebym przyniósł swój sprzęt do kopiowania – opowiada – Dla mnie jest to śmieszne. A może tylko ja mam w tym urzędzie takie specjalne „przywileje”? – zastanawia się. O sprawę kserowania dokumentów zapytaliśmy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego, Krystynę Zaugolnik. Niestety, inspektor nie miała czasu, by wyjaśnić sprawę i odesłała do zapoznania z odpowiednim artykułem kodeksu postępowania administracyjnego. Kolejne paragrafy wskazanego artykułu mówią: „- Strona ma prawo wglądu w akta sprawy, sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania. - Czynności określone w § 1 są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu. - Strona może żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony. - Organ administracji publicznej może zapewnić stronie dokonanie czynności, o których mowa w § 1, w swoim systemie teleinformatycznym, po identyfikacji strony w sposób określony w art. 20a ust. 1 albo 2 ustawy z dnia 17 lutego2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.” – Każdy przepis przepisem, ale chęć pomocy, a nie utrudniania to drugie – dodaje Zbigniew Skarpetowski.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB