Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Setki młodych w Ostrowi. Powiedzieli głośne NIE dla uzależnień

2014-06-18 13:03:27 (ost. akt: 2014-06-18 13:04:47)

Po Radomiu i Wyszkowie nadszedł czas, by to właśnie Ostrów gościła ponad 400 uczestników III Regionalnym Przystanku PaT.

Do Ostrowi na Święto Profilaktyki przyjechała młodzież z wielu miast

Do Ostrowi na Święto Profilaktyki przyjechała młodzież z wielu miast

Autor zdjęcia: Joanna Sadowska

Joanna Sadowska
j.sadowska@kurierostrowi.pl

Społeczność programu „Profilaktyka a Ty” przyjechała do Ostrowi z wielu miast Polski: z Sopotu, Tczewa, Malborka, Siedlec, Długosiodła, Łomży, Wyszkowa, Ostrołęki, Płocka, Białegostoku, Sztumu, Łochowa, Wyszkowa, Pułtuska, Milanówka, Sokołowa Podlaskiego, Gostynina i Warszawy.

Młodzi wolni od nałogów

Święto Profilaktyki rozpoczęło się 13 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na ul. Trębickiego. Na początku uroczystości na scenie zaprezentował się zespół hiphopowy ZAMENT. Kilkakrotnie podczas otwarcia uczestnicy PaT-u ogromnymi brawami dziękowali organizatorom za przybycie do Ostrowi. – Nie wierzyłem, że Regionalny Mazowiecki Przystanek PaT w Ostrowi Mazowieckiej się uda. Dziś wiem, że moje obawy były nieuzasadnione. Dziś wiem, że nie ma nic piękniejszego od stawiania na Młodych - mówił podczas otwarcia burmistrz Władysław Krzyżanowski. – Młodzi Przyjaciele. Żyjcie wolni od nałogów. Bawcie się, cieszcie się, a my będziemy cieszyć się z Wami - dodała I zastępca burmistrza Danuta Janusz. Na uroczystości Profilaktyki obecny był także Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, który ze sceny zapytał „dlaczego profilaktyka?”, ale patrząc na młodzież od razu znalazł odpowiedź. – Chcemy, żebyście byli doskonali i wspaniali, a wszelkie nałogi ograniczają Waszą doskonałość - skierował te słowa do młodych Zdzisław Biszewski. Nie zabrakło także wieloletniego przyjaciela PaT-u insp. Marka Świszcza, który z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu wspiera Mazowiecki Pat. - Bałem się, że „piątek trzynastego” zaznaczy swoją obecność i będzie Was mało. Bardzo się myliłem. Dziękuję, że z Mazowsza, z Ostrowi Mazowieckiej wypłynie sygnał dla całej Polski, że warto żyć bez uzależnień – mówił.

Dwa dni zabawy bez „wspomagaczy”

Cała dwudniowa uroczystość prowadzona była przez insp. Grzegorza Jacha - pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. bezpieczeństwa publicznego, a także organizatora PaT-u. To między innymi dzięki jego energii, zaangażowaniu, podejściu do młodzieży i charyzmy przystanki Profilaktyki są tak wspaniałym wydarzeniem. Na święcie profilaktyki nie zabrakło ostrowskich przedstawicieli szkół, instytucji i urzędów i to w ich stronę z serc uczestników zagrzmiało potężne „DZIĘKUJEMY”. III Mazowiecki Przystanek PaT tradycyjnie rozpoczął się odtańczeniem „wygłupiaczka”, po który uczestnicy podzieleni wcześniej na grupy rozpoczęli pracę w 16 warsztatach.
Więcej w papierowym wydaniu Nowego Kuriera Ostrowi

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB