Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Bezpieczna szkoła – bezpieczny powiat

2014-06-18 13:00:33 (ost. akt: 2014-06-18 13:00:48)

Panele edukacyjne dla uczniów i debata były głównymi punktami podsumowania akcji „Bezpieczna szkoła – bezpieczny powiat”, które odbyło się 11 czerwca w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi.

Pytania na temat bezpieczeństwa zadawali uczniowie klasy dziennikarskiej

Pytania na temat bezpieczeństwa zadawali uczniowie klasy dziennikarskiej

Autor zdjęcia: Dorota Brzostek

Pomysłodawcą całorocznego projektu była Grażyna Morawska - pedagog szkolny przy wsparciu Agnieszki Radomskiej - nauczycielki języka polskiego.

Dorota Brzostek
d.brzostek@kurierostrowi.pl

- Program miał za zadanie, żeby pokazać, jak możemy być postrzegani jako uczestnicy ruchu drogowego, my - ludzie, którzy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i różnego rodzaju zagrożeniami, które na nas czyhają – mówił podczas rozpoczęcia dyrektor ZS nr 1, Grzegorz Jasionowski. W spotkaniu oprócz młodzieży Rubinka i nauczycieli uczestniczyli również: starosta ostrowski Zbigniew Kamiński, Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Janusz Iwanowski, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi - komisarz Krzysztof Szymański, naczelnik Wydziału Prewencji Piotr asp. szt. Piotr Góralczyk. Goście musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem – odpowiadaniem uczniom klasy dziennikarskiej na pytania dotyczące bezpieczeństwa, zadań poszczególnych organów, wypadków, nagłych akcji, trudnych wyborów. Wszyscy zgodnie podkreślili, że w powiecie ostrowskim jest bezpiecznie. – Myślę, że w naszym powiecie jest bezpiecznie. Stan bezpieczeństwa jest dobry, chociaż oczywiście zawsze może być lepiej – mówił starosta ostrowski.

Podsumowali konkursy

Spotkanie było też okazją do podsumowania konkursów przeprowadzonych w szkole w ramach akcji. W konkursie literackim pierwsze miejsce zdobyła Anna Kowalczyk, drugie Magdalena Dobies, trzecie Anna Skarzyńska, natomiast wyróżnienie - Marlena Pieńkowska. W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zdobyła Natalia Pieńkowska, drugie Magdalena Dobies, trzecie Anna Skarzyńska, wyróżnienia - Wioletta Brzóska, Łukasz Nowak, Alicja Dziełak, Urszula Jankowska.

Panele edukacyjne dla uczniów

Od rana na terenie ZS nr 1 ostrowska policja i straż pożarna prowadziła panele edukacyjne dla uczniów. Można było dowiedzieć się dużo na temat profilaktyki w ruchu drogowym, profilaktyki uzależnień oraz bliżej zapoznać się z zawodem strażaka i policjanta. Tego dnia nie zabrakło też stanowiska Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, przy którym chętne osoby mogły zbadać ciśnienie krwi, dokonać pomiaru wagi ciała i obliczyć BMI, zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB