Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Małkinia. Gimnazjada podsumowana

2014-06-18 12:50:36 (ost. akt: 2014-06-18 12:50:28)

Publiczne Gimnazja z gminy Małkinia Górna wzięły w tym roku udział w XV Gimnazjadzie o Puchar Wójta Gminy. Najlepsze okazało się Publiczne Gimnazjum z Prostyni.

Gimnazjada to nie tylko zawody sportowe, ale też zawody w dopingowaniu

Gimnazjada to nie tylko zawody sportowe, ale też zawody w dopingowaniu

Autor zdjęcia: UG Małkinia Górna

Gospodarzem tegorocznej Gimnazjady było w tym roku Publiczne Gimnazjum nr 1 w Małkini.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1, Bogumiła Nadany. Zgodnie z tradycją oficjalnego otwarcia XV Gminnej Gimnazjady dokonał Wójt Gminy Marek Kubaszewski. – Życzę wszystkim uczniom doskonałej zabawy, wielu pozytywnych emocji oraz rywalizacji w iście sportowym stylu – mówił podczas rozpoczęcia wójt. Po części oficjalnej przyszedł czas na zaplanowane konkurencje, które jak co roku dostarczają wszystkim drużynom wielu emocji. Na wstępie turnieju wylosowano kolejność drużyn i zawodników. Zgodnie z tradycją, szkoły na ten dzień przybrały swoje barwy, z którymi identyfikowali się nie tylko zawodnicy, ale i pozostali uczniowie dopingujący swoje drużyny z trybun. Podobnie jak w latach ubiegłych rywalizacja była niezwykle zacięta, a chęć zwycięstwa ogromna. Zgodnie z tradycją, zawody sportowe przeplatały się z turniejem wiedzy, który co prawda nie należał do najłatwiejszych, a mimo to uczniowie świetnie poradzili sobie z odpowiedziami na poszczególne pytania.
Wyniki XV Gminnej Gimnazjady:
I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Prostyni
II miejsce - Publiczne Gimnazjum  nr 2 w Małkini Górnej
III miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Małkini Górnej
Puchary oraz dyplomy wręczał wójt gminy Marek Kubaszewski wraz z przewodniczącą rady gminy Ewą Janik i radnym Sławomirem Rostkowskim.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB