środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Dybki. Dzień atrakcji dla rodzin

2014-06-17 13:06:32 (ost. akt: 2014-06-17 13:06:29)

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dybkach odbył się 1 czerwca Festyn Rodzinny. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Teresa Szymańska.

W Festynie Rodzinnym w Dybkach uczestniczyło wielu mieszkańców

W Festynie Rodzinnym w Dybkach uczestniczyło wielu mieszkańców

Autor zdjęcia: UG Ostrów Maz.

– Witam wszystkich przybyłych gości: mamusie, tatusiów, dzieci i pozostałych członków rodziny. Witam pana wójta Waldemara Brzostka z żoną Sylwią i córką Kasią, sołtysów ze swoimi rodzinami, księdza Mateusza i Rycerzy Kolumba z parafii pw. św. Barbary w Porębie, Strażaków z Przyjm i Białegobłota, ułana Pawła Piórkowskiego z Dudowizny oraz Policję z Ostrowi Mazowieckiej – mówiła podczas rozpoczęcia.
Uczniowie z poszczególnych klas przygotowali krótką część artystyczną, w której przedstawili swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. W ten sposób podziękowali swoim najbliższym za okazaną im miłość i wsparcie - bo rodzina to najlepszy wynalazek na świecie. Paweł Piórkowski ciekawie opowiedział o stroju i wyposażeniu ułana, przybliżył ich historię, opowiedział o wielkim poświęceniu, oddaniu ułanów i tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego by Nasza Ojczyzna stała się wolna. Atrakcją dla dzieci była możliwość przejechania się na koniu pod czujnym okiem pana Pawła. Wójt gminy, Waldemar Brzostek skierował ciepłe słowa do dzieci z okazji Dnia Dziecka, nie zapomniał również o mamach i tatach z okazji ich Święta. Rycerze Kolumba z parafii pw. św. Barbary w Porębie częstowali przybyłych gości kiełbasą z grilla i przepysznym żurkiem. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej i Policja udostępnili chętnym obejrzenie wyposażenia samochodów. W dalszej części festynu odbył się rodzinny turniej piłki siatkowej. Grający świetnie  zaprezentowali swoje umiejętności- publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Dobrą zabawę przy muzyce zapewnił DJ Damian. Degustacja pysznych ciast i słodyczy pozwoliła zregenerować siły-chętnych nie brakowało! Wszyscy wspaniale się bawili i z niecierpliwością czekają na następny festyn. oprac. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB