środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Andrzejewo. Rodzice i dzieci zwiedzali podstawówkę w Andrzejewie

2014-06-17 13:03:17 (ost. akt: 2014-06-17 13:03:32)

Po raz pierwszy 31 maja w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbył się „Dzień otwarty” dla uczniów i rodziców z obu oddziałów przedszkolnych.

Podczas dnia otwartego nie zabrakło dzieci razem z rodzicami

Podczas dnia otwartego nie zabrakło dzieci razem z rodzicami

Autor zdjęcia: UG Andrzejewo

Głównym założeniem spotkania było przybliżenie szkoły rodzicom i dzieciom oraz integracja wszystkich uczniów i rodziców.
W programie spotkania  było zwiedzanie szkoły, klasopracowni, pomieszczeń szkolnych, obejrzenie przez rodziców prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczycielki – Wiolettę Ogrodnik, Aldonę Myśliwą na temat prawidłowości rozwojowych dzieci sześcio- i siedmioletnich oraz prezentacja treści nowego do kl. I. Do prezentacji została wykorzystana zakupiona w tym roku szkolnym tablica interaktywna. W tracie prezentacji dzieci przebywały w sali gimnastycznej, gdzie pod opieką Danuty Tymińskiej i Joanny Gwardiak uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych przy muzyce. Ostatnim punktem programu były spotkania przy ciastku i herbacie w salach przedszkolnych, połączone z dyskusją i wymiana opinii między rodzicami i nauczycielami. Grupa, której wychowawcą jest A. Myśliwa przy tej okazji podziękowała rodzicom za ich trud prezentując program artystyczny pt. „My rodzinę dobrą mamy”. Dyrektor szkoły C. Strzeszewska wręczyła dzieciom drobne upominki oraz podziękowała rodzicom za tak liczne przybycie i pomoc w przygotowaniu I Dnia Otwartego. Liczne przybycie rodziców do szkoły w sobotnie przedpołudnie utwierdziło w przekonaniu, że tego rodzaju imprezy są potrzebne, integrują, a także dla niektórych były okazją do wspomnień lat szkolnych spędzonych w tej szkole. JS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB