Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Młodzież GP nr 1 na XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

2014-06-12 09:54:06 (ost. akt: 2014-06-12 09:55:47)

Przez dwa dni, 31 maja i 1 czerwca młodzież Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ostrowi uczestniczyła w XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Podczas sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży nie zabrakło reprezentantów Ostrowi

Podczas sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży nie zabrakło reprezentantów Ostrowi

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Wybory parlamentarne” i była poœwięcona głównie 25 rocznicy częœciowo wolnych wyborów parlamentarnych.
Sesję plenarnš poprzedziły warsztaty nt. „Od pomysłu do projektu, czyli jak dobrze zrealizować swój pierwszy projekt”. Młodzież nie tylko dowiedziała się nowych rzeczy i nauczyła, ale też poznała rówieœników z różnych częœci Polski, z którymi połšczyła ich pasja zaangażowania w życie społecznoœci lokalnej. Najbardziej emocjonujšcym dniem był 1 czerwca, podczas którego odbywały się obrady plenarne sejmu. Młodych powitała Marszałek Sejmu, Ewa Kopacz. Po powitaniu zebrani wysłuchali wystšpień wicepremiera Janusza Piechocińskiego, wicemarszałek sejmu Wandy Nowickiej, wielu innych polityków oraz Rzecznika Praw Dziecka. Następnie debatę prowadziła młodzież. Podczas debaty nie zabrakło emocjonujšcych wypowiedzi, a nawet goršcych sporów. oprac. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB