Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Moc atrakcji w Ogródku Jordanowskim - Festiwal Power ON za nami

2014-06-11 09:06:01 (ost. akt: 2014-06-11 09:06:38)

W ramach projektu „Kultura Włączania” ostrowski do kultury wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury zorganizował w sobotę, 7 czerwca Festiwal Power ON.

Na scenie zaprezentowało się wielu wykonawców, m.in. podopieczni ŚDS z Ostrowi

Na scenie zaprezentowało się wielu wykonawców, m.in. podopieczni ŚDS z Ostrowi

Autor zdjęcia: DB

Ideą „Kultury Włączania” jest identyfikowanie, inicjowanie i wzmocnienie współpracy podmiotów kultury, jednostek samorządowych, org. pozarządowych i placówek oświatowo-wychowawczych na polu edukacji włączającej - społecznym modelu postrzegania niepełnosprawności.

Scena pełna życia

- Bardzo się cieszę, że przyjechaliście państwo na to spotkanie, na seminarium, tutaj, na te wydarzenia Kultury Włączania do naszego miasta z całego województwa mazowieckiego - mówiła Danuta Janusz, I zastępca burmistrza.
Tego dnia scena tętniła życiem – w różnych dziedzinach sztuki swoją twórczość zaprezentowały osoby z niepełnosprawnością, dzieci i młodzież z Ostrowi Mazowieckiej i okolic, przedstawiono dokonania organizacji pozarządowych. Nie zabrakło też quizów i konkursów. W programie estradowym wystąpili m. in. Dziecięca Akademia Artystyczna, Środowiskowy Dom Samopomocy, Chór Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej pod dyrekcją Katarzyny Trętowskiej, dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne MDK, ZPiT „Oberek” z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, ZPiT „Bezwianka”, Ostrowskie Studio Piosenki, Teatr Ruchu Balonik z Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz odnoszący w ostatnim czasie duże sukcesy na terenie kraju ostrowski zespół bluesowy „Kasyno”.

Ciekawe warsztaty

Występy na scenie to nie wszystko, co tego dnia przygotowano w Ogródku Jordanowskim. W dwudziestu namiotach rozstawionych na terenie Ogródka odbywały się warsztaty, prezentacje i spotkania z udziałem dzieci i młodzieży, mieszkańców miasta przygotowane przez organizacje pozarządowe o niekwestionowanych osiągnięciach w pracy z osobami niepełnosprawnymi. W namiotach odbywały się prezentacje włączających metod animacyjnych z udziałem publiczności, prezentacje osiągnięć organizacji i instytucji pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnością. Warsztaty były bardzo ciekawe – można było spróbować trudnej sztuki malowania bez użycia rąk czy zapoznać się z budową książek dotykowych. Dorota Brzostek

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB