Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Małkinia. Jubileusz 25-lecia Przedszkola Samorządowego

2014-06-09 10:44:12 (ost. akt: 2014-06-09 10:45:00)

Historia wychowania przedszkolnego w Małkini Górnej sięga roku 1954. Przez te wszystkie lata przedszkole zmieniało kilkakrotne swoją siedzibę, by w końcu w roku 1988 zagościć w nowym obiekcie. 21 maja obchodzono 25-lecie istnienia placówki.

Na jubileusz przybyło wielu gości

Na jubileusz przybyło wielu gości

Autor zdjęcia: PS Małkinia Górna

Dorota Brzostek
d.brzostek@kurierostrowi.pl

- To nasze przedszkole rozpoczęło swoje istnienie w maju 1988 roku i przez 4 następne miesiące trwały przygotowania na przyjęcie dzieci. Pierwszym dyrektorem nowo powstałego Państwowego Przedszkola Nr 2 w Małkini była pani mgr Małgorzata Socik, która pokonywała trudy wyposażania i organizacji pracy dydaktyczno-wychowawczej, opiekuńczej i gospodarczej placówki w owych ciężkich czasach – przypomniała dyrektor przedszkola Arleta Polińska, która funkcję piastuje od 2011 roku.

Część artystyczna i przemówienia

Obchody 25-lecia uświetniła część artystyczna przygotowana przez przedszkolaki z grup „Motylki” (5-6-latki) pod kierunkiem Ewy Tyszko i Małgorzaty Socik, „Zajączki” (6-latki) pod kierunkiem Aldony Zalewskiej, Wiewióreczki (5-latki) pod kierunkiem Ireny Perzanowskiej. W trakcie części artystycznej dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, opowiadały dowcipy tematyczne oraz recytowały wiersze. Występ przedszkolaków bardzo spodobał się wszystkim obecnym gościom, którzy co chwilę nagradzali młodych artystów gromkimi brawami. Cała uroczystość miała miejsce na tarasie przedszkolnym dookoła roztaczały się klomby kwiatowe oraz ręcznie wykonane dekoracje, które sprawiały że każdy z gości tego wyjątkowego dnia mógł choć na krótką chwilę przenieść się w czasy dzieciństwa. W trakcie uroczystości głos zabrał też m.in. między wójt Marek Kubaszewski, który nie krył zachwytu i podziwu dla tak pięknie i profesjonalnie przygotowanej uroczystości, co jak podkreślił kosztowało wiele pracy cały personel przedszkola, dzieci i ich rodziców za co należą się słowa uznania i podziękowania. Były też życzenia oraz kosz książek z serii „Poczytaj mi Tato, poczytaj mi Mamo” dla najmłodszych. Podczas oficjalnych wystąpień głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców Sylwia Antoniak, która szczególne słowa podziękowania złożyła na ręce wójta za wspieranie wszelkich inicjatyw placówki oraz wszystkim obecnym za życzliwość, jak i wsparcie wszelkich działań na rzecz najmłodszych obywateli naszej Małej Ojczyzny, jaką jest gmina Małkinia Górna.

Z roku na rok lepiej

Od roku 2013 z uwagi na olbrzymie zapotrzebowanie na przedszkole adoptowano dotychczasowe pomieszczenia piwnicy na szatnię dla dzieci, a w byłej szatni urządzono salę dla dziewiątego oddziału przedszkolnego. Sala została wyposażona w nowe meble, zabawki i pomoce dydaktyczne oraz w nową łazienkę dla dzieci. Wyremontowano także korytarz dolny. Obecnie kadra liczy 29 osób, w tym 15 nauczycieli i 14 osób personelu obsługowego. Misją przedszkola wg dyrektor Arlety Polińskiej jest „Wysokiej jakości opieka dydaktyczna i wychowawcza, która sprzyja osiąganiu przez dziecko pełnych możliwości rozwojowych”. Wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom rodziców, instytucji i urzędów. Stara się w różnorodny sposób pozyskać darczyńców oraz środki na zakup sprzętu i wyposażenia przedszkola. Przy współpracy z Wójtem Gminy remontuje i unowocześnia placówkę oraz doposaża plac zabaw. Marzeniem kadry Przedszkola Samorządowego w Małkini jest jego modernizacja i ciągłe ulepszanie. - Mimo tych zmian organizacyjnych priorytetem pracy przedszkola było zawsze dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz owocna współpraca z rodzicami i ze środowiskiem lokalnym – dodaje dyrektor PS w Małkini. Dorota Brzostek

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB