środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Nur. Nauczyli się ratować życie

2014-06-02 11:35:50 (ost. akt: 2014-06-02 11:35:53)

W niecodziennych zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Nurze. 16 maja gościli pielęgniarkę Elżbietę Murawską.

Uczniowie nauczyli się, jak postępować m.in. w razie złamania ręki

Uczniowie nauczyli się, jak postępować m.in. w razie złamania ręki

Autor zdjęcia: SP Nur

Od teraz uczniowie wiedzą już co robić w razie skaleczenia, stłuczenia, oparzenia, zwichnięcia czy złamania ręki, nogi, krwotoku z nosa. Uczniowie  na lekcji ćwiczyli w parach właściwe czynności i wykonywanie opatrunków w różnych urazach. Zajęcia te były okazją do wykazania wiedzą i umiejętnościami, które uczniowie zdobywali na zajęciach z edukacji przyrodniczej i zdrowotnej. W ramacg tych lekcji obejrzeli film pt. ”Czy potrafisz ratować życie?", ćwiczyli na manekinach ANNE sprawdzanie przytomności, oddechu, wdechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej. W parach ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji  bocznej oraz  wzywanie pomocy.
Uczniowie klasy II SP w Nurze nie tylko opanowali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, ale też wiedzą, że należy działać sprawnie, zachować spokój i opanowanie. Znają krok po kroku podstawowe  czynności ratujące życie - „Łańcuch przeżycia”. Na zakończenie „mali ratownicy” otrzymali certyfikaty ukończenia kursu pierwszej pomocy. oprac. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB