środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Zagłosuj na Najpiękniejszy List dla Ziemi

2014-05-29 11:10:31 (ost. akt: 2014-05-29 11:12:06)

Do 15 czerwca można oddawać głosy na Najpiękniejszy List do Ziemi 2014. Listy pisali uczniowie z całej Polski, również z Ostrowi.Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.

Listy dla Ziemi pisali m.in. uczniowie ostrowskiej "Dwójki"

Listy dla Ziemi pisali m.in. uczniowie ostrowskiej "Dwójki"

Autor zdjęcia: ZSP nr 1

Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się ponad 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski. O tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2014 walczy 150 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazły się również listy autorstwa dwojga uczniów z Ostrowi Mazowieckiej.

Z ekologią za pan brat


Na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęło prawie 900 prac. Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalaniem odpadów w piecach i niską emisją. Ale nie tylko. Uczniowie w zależności od wieku swoje pomysły na dbanie o środowisko przedstawiali w formie rysowanej lub pisanej. Pisanie listów poprzedzały zajęcia, apele i przedstawienia oparte m.in. na scenariuszach lekcji zaproponowanych przez ARKĘ. Szkoły organizowały także akcje sadzenia drzew i pochody. Dzięki transparentom, okrzykom i ulotkom temat szkodliwości spalania w domowych piecach śmieci i węgla złej jakości trafił do innych mieszkańców.

Jak głosować?


Po wielu dniach czytania listów, segregowania ich i debatowania jury wybrało finałowe 150 prac. Zostały one zamieszczone na specjalnej aplikacji konkursowej na Facebooku Listów dla Ziemi. By na nie zagłosować wystarczy:
1. Polubić fanpage Listy dla Ziemi na Facebooku.
2. Wejść na aplikację konkursową i oddać swój głos na wybraną pracę:
https://www.facebook.com/listydlaziemi/app_150856638420755
Jedna osoba w ciągu 24 godzin może zagłosować na jeden list tylko raz.

Zachęcamy do głosowania. Zwłaszcza, że na najpiękniejsze listy czekają nagrody.
Głosowanie na Facebooku potrwa do 15 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 czerwca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: http://listydlaziemi.pl

Akcja "Listy dla Ziemi" organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska. Dofinansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i we Wrocławiu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB