Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Ulice kością niezgody

2014-05-29 08:37:58 (ost. akt: 2014-05-29 08:38:43)

Krótsza niż zwykle choć burzliwa jak zawsze sesja rady miasta odbywała się 21 maja. Były pytania o kino, Dni Ostrowi, przyjęto informację o funkcjonowaniu opieki społecznej oraz o realizacji programu „Bezpieczne Miasto” za 2013 rok.

Radni obradowali po raz kolejny 21 maja

Radni obradowali po raz kolejny 21 maja

Autor zdjęcia: JS

Była też dyskusja nad informacją o stanie realizacji inwestycji. Dyskusja długa i pełna emocji, oskarżeń, mocnych słów.

Dorota Brzostek
d.brzostek@kurierostrowi.pl

Co z tymi drogami?

Na każdej ostatniej sesji rady miasta omawiany jest aktualny stan realizacji inwestycji miejskich. Dyskusja z ubiegłej środy dotyczyła przede wszystkim ulic. Przewodniczący komisji gospodarki komunalnej, infrastruktury technicznej i ochrony środowiska, Mieczysław Równy już na początku wyraził niezadowolenie z otrzymanych informacji. – Wiceburmistrz nie była w stanie udzielić szczegółowych informacji – mówił. Radna Bartkiewicz zarzuciła natomiast, że podczas posiedzenia komisji I zastępca burmistrza wyszła. – Wyszłam z komisji. Przewodniczący z góry zapowiedział, że burmistrz nie otrzyma absolutorium. Były inwektywy, a w takiej atmosferze nie da się pracować – wyjaśniła Danuta Janusz, I zastępca burmistrza. Z przedstawionej informacji o realizacji inwestycji wynika, że nie udało się rozstrzygnąć przetargów na kilka ulic. Burmistrz Władysław Krzyżanowski za taki stan rzeczy uczynił odpowiedzialną grupę radnych, która w budżecie do każdej z ulic przypisała konkretną kwotę. – Radni wydzielili metry, złotówki, odebrali możliwość przesunięć. Ta grupa radnych bawi się budżetem i sprawami Ostrowi. Przetargi nie mogą być rozstrzygnięte przez takie działania – mówił. Na słowa burmistrza zareagował radny Mieczysław Równy, który burmistrza określił leniem oraz przewodniczący Krzysztof Listwon, nazywając z kolei burmistrza doktrynerem. Jednym z rozwiązań, które pozwoliłyby na rozstrzygnięcia przetargów byłaby według burmistrza zmiana w budżecie, która dawałaby prawo do przesuwania środków. Radni jednak nie zgodzili się na taką zmianę. Co więc dalej z drogowymi inwestycjami? Nie wiadomo.

Wybór dyrektora GP nr 3

Wśród pytań do burmistrza jednym z bardziej znaczących był wybór dyrektora Gimnazjum Publicznego nr 3 w Ostrowi. Przewodniczący rady Krzysztof Listwon nazwał „namiastką konkursu” procedurę przeprowadzoną przez burmistrza. – Rzutem na taśmę powołaliście na stanowisko na lat pięć osobę z pominięciem procedury konkursowej i to osobę, choć to może być moja subiektywna ocena, nieakceptowaną przez rodziców i nauczycieli – mówił przewodniczący rady. Powołanie na stanowisko dyrektora wyjaśnił burmistrz, powołując się na artykuł ustawy o oświacie. – Był konkurs, nie było rozstrzygnięcia – mówił - Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi – zacytował odpowiedni artykuł. Jak dalej wyjaśnił burmistrz wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa, a słowa przewodniczącego nazwał ubliżaniem. – Większość była za wyborem tej właśnie osoby. Jak pan może ubliżać? – dodał.

Dni Ostrowi – będą

Sesja przyniosła też odpowiedź na pytanie – czy w tym roku zostaną zorganizowane Dni Ostrowi? Burmistrz zapewnił, że święto miasta odbędzie się. – Będą wydarzenia przekraczające być może nie tylko województwo mazowieckie – wyjaśnił.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB