środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Kiermasz, nagrody, spotkania z pisarzami-piknik z książką za nami

2014-05-28 11:23:48 (ost. akt: 2014-05-28 11:27:42)

Przez dwa dni, 23 i 2 maja, przy Letniej Scenie obok Miejskiej Biblioteki Publicznej już po raz czwarty odbywał się Ostrowski Piknik z Książką.

- Kiermasz książek to bardzo udany pomysł – mówi Izabela Wesołowska, jedna z obecnych na pikniku

- Kiermasz książek to bardzo udany pomysł – mówi Izabela Wesołowska, jedna z obecnych na pikniku

Autor zdjęcia: Dorota Brzostek

Była to okazja nie tylko do ciekawego spędzenia czasu, ale też do rozbudzenia i podtrzymania pasji czytelniczych i literackich.

Dorota Brzostek
d.brzostek@kurierostrowi.pl

Piknik, jak co roku, zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Hurtownią Książek EDYP. – 8 maja przypada dzień bibliotekarza. Ale wszyscy pracownicy biblioteki mogą stwierdzić, że ten dzień trwa u nas cały rok – mówiła podczas otwarcia pikniku dyrektor MBP, Elżbieta Chojnacka. – Witam wszystkich, szczególnie koleżanki i kolegów bibliotekarzy. Cieszę się, że w każdej gminie funkcjonuje biblioteka. Od tego roku będzie też w końcu biblioteka w Wąsewie, bo powstaje tam przy ogromnym zaangażowaniu księdza Rafała Figla – dodała. Na pikniku obecni byli bibliotekarze z MBP oraz ci pracujący w bibliotekach gminnych. Nie zabrakło też burmistrza Władysława Krzyżanowskiego, I zastępcy Danuty Janusz, wójtów gmin powiatu ostrowskiego, dyrektorów placówek kultury. Na piknik licznie przybyli też mieszkańcy, którzy w tych dniach mogli skorzystać ze specjalnych ofert cenowych na książki. Możne było je kupić już za 2 zł. Po przemówieniach rozdano nagrody książkowe osobom zaangażowanych w działalność bibliotek w Nagoszewie, Małkini Górnej, Wąsewie i Broku oraz w całym powiecie za szczególną działalność na rzecz bibliotek i czytelnictwa w naszej okolicy. Wręczono też nagrody dla najaktywniejszych czytelników z powiatu ostrowskiego. Podczas pierwszego dnia pikniku ogłoszono też wyniki II edycji konkursu literackiego "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom". Jury w składzie Jolanta Krawczyk i Zofia Sokolik przyznało I miejsce Alfredzie Tyszce za "Przywołać wspomnienia". II miejsce zdobyła Patrycja Maty, III - Ewa Rakowska. Piątkowy piknik zakończył koncert Danuty Stankiewicz „Serduszko puka…”. Obecni na koncercie razem z artystką śpiewali jej największe przeboje. Drugiego dnia pikniku specjalnie dla najmłodszych czytelników zorganizowano spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad 150-ciu bajeczek dla dzieci. Wcześniej dzieci bawiły się wspólnie z Teatrem Narwal z Białegostoku. Mimo upału wszyscy świetnie się bawili.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB