środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Obezwładnili pracowników, wzięli zakładniczkę...

2014-05-28 11:21:54 (ost. akt: 2014-05-28 11:22:29)

Do niecodziennego zdarzenia doszło na terenie Jednostki Wojskowej w Komorowie.

Do akcji wkroczyli policjanci

Do akcji wkroczyli policjanci

Autor zdjęcia: KPP Ostrów Maz.

We wtorek, 20 maja około godz. 9.00 trzech mężczyzn podających się za monterów przedostało się na teren JW w Komorowie. Mężczyźni pod pozorem montażu sprzętu elektronicznego dostali się do budynku, w którym znajdowała się kancelaria tajna.

Wzięli zakładniczkę

Mężczyźni szybko zaczęli działać - przy użyciu broni palnej ukrytej w samochodzie obezwładnili pracowników budynku i usiłowali ukraść dokumenty. Wzięli też zakładniczkę, jedną z pracowni budynku. Pracownica zdążyła jednak wcisnąć przycisk antynapadowy.

Nikt nie został ranny

Do akcji wkroczyła policja oraz Pododdział Alarmowy Garnizonu. Sytuacja została opanowana, napastnicy obezwładnieni, a zakładniczka uwolniona. Dzięki skutecznej współpracy służb nikt nie został ranny.

Tylko ćwiczenia

Na szczęście zdarzenia to było tylko ćwiczeniami Jednostki Wojskowej w Komorowie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Celem ćwiczeń było praktyczne przygotowanie funkcjonariuszy do optymalnego reagowania w sytuacjach kryzysowych, doskonalenie organizacji i prowadzenia działań przy współudziale podmiotów pozapolicyjnych do działania w sytuacjach kryzysowych. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB