środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

"Tyle samo powrotów, co wyjazdów"-życzyliśmy ostrowskim strażakom

2014-05-27 14:08:01 (ost. akt: 2014-05-27 14:08:57)

Jak co roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi 23 maja o godzinie 12.00 odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Strażacy tego dnia odbierali odznaczenia oraz awanse

Strażacy tego dnia odbierali odznaczenia oraz awanse

Autor zdjęcia: Joanna Sadowska

Joanna Sadowska
j.sadowska@kurierostrowi.pl

Dzień ten to czas na wyróżnienia, medale oraz awanse. W uroczystościach wzięli udział, oprócz strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi, strażacy ochotnicy na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowi Mazowieckiej dh Andrzejem Wyszogrodzkim. Władze samorządowe reprezentowali: starosta ostrowski dh Zbigniew Kamiński, radni powiatowi na czele z v-ce przewodniczącym rady powiatu Markiem Kamiński, burmistrz miasta Władysław Krzyżanowski oraz wójtowie poszczególnych gmin. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele policji, wojska, nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka oraz służby zdrowia. Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy mł. bryg. Janusz Iwanowski przywitaniem gości oraz podziękowaniem strażakom za ich ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ostrowskiego, następnie krótką modlitwę za strażaków zmówił ks. kan. Piotr Kapelański - kapelan powiatowy strażaków. W imieniu wszystkich odznaczonych kpt. Rafał Kamiński serdecznie podziękował za wyróżnienia. - W imieniu wszystkich odznaczonych i awansowanych chciałbym podziękować za docenienie naszych wysiłków. Jednocześnie zapewniam, że dalej będziemy sumiennie wykonywać nasze obowiązki, nie po to, aby wypełniać nasze piersi medalami, ale przede wszystkim na pożytek ludziom - mówił. Następnie Komendant złożył na ręce starosty kwiaty oraz drobny upominek w ramach podziękowania za owocną współpracę. - W imieniu strażaków oraz pracowników cywilnych chcielibyśmy podziękować za wzorowa współpracę. Za pozyskiwanie nowego sprzętu ratowniczo - gaśniczego. Dzięki tej współpracy nasza komenda staje sie lepiej doposażona. Dziękujemy w imieniu mieszkańców naszego powiatu - dziękował komendant Janusz Iwanowski. - Serdecznie dziękuję. Wszyscy radni głosują zawsze za, także tu podziękowania dla kolegów i koleżanek z rady. Z okazji Święta w imieniu własnym jak i zarządu powiatu składam najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje awansowanym i odznaczonym. Życzę przede wszystkim, aby było tyle powrotów, co wyjazdów - odniósł się do podziękowań oraz złożył życzenia starosta Zbigniew Kamiński. Podczas uroczystości głos zabrał także burmistrz Ostrowi. - Drodzy strażacy jest mi niezmiernie miło, że w naszym mieście są warunki do właściwego rozwoju straży. Od wielu lat miasto wspiera to miejsce. Te święto to moment, by ukłonić się przed waszą wyjątkową działalnością oraz pracą, jaką wykonujecie, często narażając własne życie - mówił Władysław Krzyżanowski. Po zakończeniu uroczystości wszyscy zebrani zaproszeni zostali na poczęstunek.

Oto odznaczenia oraz awanse:

ODZNACZENIA: 

Za wymierny wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej Minister Spraw Wewnętrznych Brązową Odznaką „ Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”:
* mł.bryg. Leszka Falbowskiego
* st. kpt. Jana Krysiaka
* asp.sztab. Dariusza Majewskiego

Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług i w podziękowaniu za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego odznaczyło - ZŁOTYM ZNAKIEM ZWIĄZKU: 
* dh. Ryszarda Zakrzewskiego

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego odznaczyło: 

Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa 
* st.kpt. Wojciecha Podraszkę
* mł. kpt. Adama Klimaszewskiego

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
* st.ogn. Daniela Leszczyńskiego
* ogn. Szczepana Mikołajczyka
* ogn. Piotra Jakubika
* mł.ogn. Łukasza Rukata

Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa 
* kpt. Rafała Kamińskiego * mł.kpt. Jarosława Gocę
* st.str. Tomasza Łoniewskiego

AWANSE:

Minister Spraw Wewnętrznych nadał stopień: 

kapitana - młodszemu kapitanowi 
* Rafałowi Kamińskiemu
 
Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadał stopień: 

ogniomistrza - młodszym ogniomistrzom 
* Markowi Gierze
* Arkadiuszowi Szczesnemu

starszego sekcyjnego - sekcyjnym 
* Markowi Kazimierukowi
* Arkadiuszowi Reludze

Komendant Powiatowy PSP nadał stopień: 

starszego strażaka – strażakom:
* Arturowi Dzierzgowskiemu
* Rafałowi Dzierzgowskiemu
* Danielowi Drabot
* Szymonowi Koziatkowi
* Tomaszowi Łoniewskiemu
* Andrzejowi Szymanderskiemu
* Michałowi Zawadzkiemu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB