Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Sukces karateków na Mistrzostwach Europy

2014-05-27 11:34:10 (ost. akt: 2014-05-27 11:37:21)

Podczas Mistrzostw Europy, które odbywały się w Varnie w dniach 17-18 maja zawodnicy z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai niemalże powtórzyli sukces z ubiegłego roku.

Zawodnicy OKKK godnie reprezentowali klub i miasto

Zawodnicy OKKK godnie reprezentowali klub i miasto

Autor zdjęcia: OKKK

Michalina Chrobot w doskonałej formie weszła do półfinału i w walce o finał bardzo niewiele brakowało, aby wygrała walkę. O tym, że do finału wejdzie Ukrainka zadecydowała kontrowersyjna decyzja rumuńskiego sędziego maty. Niestety, nie pomogły protesty u sędziego głównego. Michalina pozostała na trzecim miejscu. Mikołaj Radgowski zasłużenie zakończył udział w Mistrzostwach Europy na trzecim miejscu. Brązowy medal zdobył również Jakub Popławski z BKKK. Kuba dotarł do strefy medalowej, w której zmierzył się z zawodnikiem z Rosji Dmitrij Gorbunov, jak się później okazało Mistrzem Europy. Niestety rywal Kuby zadawał bardzo mocne ciosy na tułów co przeważyło o wygranej reprezentanta zza wschodniej granicy. Kuba uzyskuje trzecią lokatę w turnieju i zdobywa medal Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. Polskę w kategorii junior + 80 kg reprezentował również zawodnik BKKK Józef Makarski. Losowanie tak się ułożyło, że nasz zawodnik już w eliminacjach napotkał na rozstawionego faworyta tej kategorii, reprezentanta Rosjii Antona Gulyaeva. Rosjanin okazał się lepszy w tym starciu i najlepszym w swojej kategorii. Zdobyty medal na Mistrzostwach Europy jest kolejnym sukcesem sportowym o zasięgu europejskim w działalności Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Maria Jasko czwarta

Następnego dnia odbyły się Mistrzostwa Wagowe Europy, w których startowała Maria Jasko. Okazało się, że ze startu zrezygnowała zawodniczka z Czech i na placu boju pozostały tylko Rosjanki i jedyna Polka - Maria Jasko. - Presja była ogromna, gdyż w tym gronie znajdowały się mistrzyni i wice-mistrzyni świata. Obie miały walczyć z naszą zawodniczką. O ile mistrzyni świata Grebeshnikowa była poza wszelką konkurencją, o tyle walka z wicemistrzynią świata przybrała dramatyczny obrót – relacjonuje sensei Radosław Grabowski. Niestety i tym razem sędzia maty z Austrii postąpił wbrew przepisom i za nieprzepisowe przepychanie przeciwniczki dał Mari Jasko ujemny punkt. Nie uwzględnił głosów sędziów bocznych, którzy w komplecie sygnalizowali takie przepychanie przede wszystkim ze strony rosyjskiej zawodniczki. - Mimo lepszej walki, nasza zawodniczka przegrała z powodu błędnej decyzji sędziów i ostatecznie zajęła 4 miejsce. W tym przypadku również nie pomogły protesty u sędziego głównego – dodaje Radosław Grabowski z OKKK. Mimo wszystko zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym oraz niemalże światowym poziomie sportowym. W turnieju uczestniczyła elita światowych zawodników. Na uwagę zasługuje rewelacyjna postawa polskich zawodników i kibiców, którzy zorganizowali doping dla walczących kolegów. Nawet gospodarze nie mogli przebić polskiego skandowania. - Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai składa serdeczne podziękowania Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej oraz firmie Rockwool Polska Sp. z o.o. za pomoc finansową, która umożliwiła start zawodników oraz przygotowania do wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Varnie – mówi sesnei Grabowski.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB