Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

„Książka i ja” poruszyła wyobraźnię dzieci

2014-05-26 08:46:51 (ost. akt: 2014-05-26 08:47:12)

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej aktywnie włączyła się w obchody Roku Czytelnictwa. W ramach tych obchodów zorganizowany został konkurs plastyczny „Książka i ja”.

Na rozstrzygnięciu konkursu pojawili się uczestnicy wraz z opiekunami

Na rozstrzygnięciu konkursu pojawili się uczestnicy wraz z opiekunami

Autor zdjęcia: BP Ostrów Maz.

Przeznaczony był on dla uczniów szkół z powiatu ostrowskiego. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej dzieci i młodzieży.
Do biblioteki napłynęło 262 prace. Jury w skład, którego wchodzili nauczyciele-bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej - Bożena Jamorska, Anna Dziełak, Ewa Szabłowska - brało pod uwagę zgodność pracy plastycznej z tematyką konkursową, oryginalność podejścia do tematu oraz estetykę i formę pracy. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki i jury z wielkim trudem wyłoniło zwycięzców. Nagrodzono 17 osób, a 43 przyznano wyróżnienia. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Zaangażowanym dziękujemy za udział, nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Finał konkursu odbył się 13 maja 2014 r. Po uroczystym rozdaniu nagród uczniowie razem z opiekunami zostali zaproszeni do zabawy integracyjnej. Na koniec uczestnicy obejrzeli galerię prac nagrodzonych i wyróżnionych w czytelni oraz zwiedzili wypożyczalnię biblioteki. Wystawa prac prezentowana będzie do końca maja 2014 roku. oprac. JS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB