Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Wiedzą, co zrobić, by było bezpiecznie

2014-05-14 09:45:06 (ost. akt: 2014-05-14 09:46:11)

„Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w twoim domu będzie bezpiecznie” to konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego, który ma na celu promocję bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Komisja nie miała łatwego zadania

Komisja nie miała łatwego zadania

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

29 kwietnia komisja konkursowa w składzie: sekretarz Józef Marek Jastrzębski (kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych), członkowie: mł. bryg. Leszek Falbowski (zastępca Komendanta Powiatowego PSP), Marta Horodok (plastyk Liceum Ogólnokształcącego), Krzysztof Hoffmann (przedstawiciel Zarządu Powiatowego OSP), Arkadiusz Ciach (pracownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych), Marta Kazimieruk (pracownik Biura ds. Oświaty i Kultury), oceniła prace i wyłoniła zwycięzców. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, szkół specjalnych i innych placówek wychowawczych.
Uczestnicy konkursu podzieleni byli na następujące grupy: I grupa – uczniowie klas I – III szkoły podstawowe, II grupa – uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowe, III grupa – uczniowie gimnazjum, IV grupa – uczniowie, wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej i ośrodków szkolno-wychowawczych (do 18 roku życia).

Zwycięzcy:
I grupa –  Natalia Zaremba Publiczna Szkoła Podstawowa w Rząśniku  Włościańskim,
II grupa – Wojciech Ogonowski Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej,
III grupa – Agnieszka Jóźwik Publiczne Gimnazjum nr 3 w Nagoszewie,
IV grupa – Dominik Adam Kamiński Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zuzeli.

Ponadto w poszczególnych grupach zostało wyróżnionych 31 prac. Konkurs plastyczny miał na celu zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożenia, z jakim każdy z nas może się spotkać, może uratować czyjeś życie i zdrowie. Poprzez udział w konkursie uczestnicy dowiadują się jak unikać różnego rodzaju zagrożeń, na co zwrócić uwagę, kiedy należy poprosić o pomoc dorosłych oraz służby ratunkowe. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB