Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Uroczysta Msza Święta, wspomnienie Św Jana Pawła II

2014-05-08 18:59:51 (ost. akt: 2014-05-08 19:03:39)

Uroczystość obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jak wszędzie, tak i w Broku rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, po której wszyscy zebrani przemaszerowali w asyście pocztów sztandarowych pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

Uroczysty przemarsz po mszy świętej w asyście pocztów sztandarowych

Uroczysty przemarsz po mszy świętej w asyście pocztów sztandarowych

Uroczystość obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jak wszędzie, tak i w Broku rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, po której wszyscy zebrani przemaszerowali w asyście pocztów sztandarowych pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie głos zabrał burmistrz miasta i gminy Brok Marek Młyński.
W swoim wystąpieniu mówił o społeczności, patriotyzmie, a także o beatyfikacji Św. Jana Pawła II. - Konstytucja 3 Maja - dokument, który może okazywać się prastary i nie mający nic wspólnego z dzisiejszym światem. Wyciągnijmy naukę z naszej historii. Także my, brokowianie. Twórzmy więzi społeczne. Budujmy wspólnotę obywatelską. Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest także w wymiarze religijnym. Od kilku dni jesteśmy wdzięczni Bogu za dar kanonizacji naszego rodaka Jana Pawła II. Na naszych oczach jego słowa odnawiały Polskę, Europe i Świat. Polski patriotyzm ma wiele wymiarów i każdy obywatel ma prawo do jego osobistego przeżywania. Myślenie i troska o państwo, powiat, gminę to w pewnym sensie szacunek do samego siebie - mówił burmistrz Marek Młyński. Po uroczystościach delegacje władz samorządowych, szkół, Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka, Społecznej Straży Rybackiej, Brokowskiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Klubu Seniora „Jarzębina” złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie uroczystości uczniowie z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Marczyk i Lidii Rosińskiej. Joanna Sadowska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB