Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Przechodzą na czystą stronę mocy

2014-05-08 18:49:45 (ost. akt: 2014-05-08 18:51:08)

Ekologia, ekologia, jeszcze raz ekologia – w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Ostrowi w ostatnim czasie odbył się szereg lekcji i inicjatyw związanych z tym tematem.

W „dwójce” odbył się ekologiczny apel

W „dwójce” odbył się ekologiczny apel

Ekologia, ekologia, jeszcze raz ekologia – w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Ostrowi w ostatnim czasie odbył się szereg lekcji i inicjatyw związanych z tym tematem. Wszystko to za sprawą akcji organizowanej przez fundację Arka „Listy do Ziemi”. W akcji biorą udział uczniowie ostrowskiej „Dwójki”.
W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych ekologii, obejrzeli też filmy mówiące o tym, jak można pomóc naszej Ziemi. Następnie napisali „Listy dla Ziemi”.

Zmienić codzienne przyzwyczajenia

W listach każdy uczeń umieścił postanowienia, w jaki sposób zmienił codzienne przyzwyczajenia na bardziej ekologiczne. Uczniowie nie poprzestali na samym napisaniu listów. Zanieśli je do domów, by porozmawiać o nich z najbliższymi i wspólnie wdrożyć je w życie. Najciekawsze zostaną nagrodzone i przesłane do ogólnopolskiego konkursu. Uczennice klasy VI b Aleksandra Śladewska i Alicja Pyśk przygotowały prezentację multimedialną pod hasłem „Przejdź na czystą stronę mocy”, pokazującą proste sposoby na ochronę środowiska i budżetu rodzinnego. Hasło tegorocznej emisji to „Czyste powietrze - Zdrowy człowiek”. Uczniowie klas szóstych i piątej przygotowali apel dla swoich kolegów i koleżanek, który odbył się 28 kwietnia. Jednym z tematów apelu była „Niska Emisja”. Żeby przedstawione wiadomości nie uleciały zbyt szybko,  uczniowie klas szóstych z nauczycielem Aleksandrą Pachowską  przygotowali folder i rozdali go na apelu dzieciom, by te zaniosły je do domów i porozmawiali o problemie z rodzicami, dziadkami i sąsiadami. Być może dzięki takim działaniom jakość powietrza poprawi się. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB