środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Wąsewo. VIII Zawody Spinningowe „Pstrąg 2014”

2014-04-22 13:26:53 (ost. akt: 2014-04-22 13:29:08)

Od wczesnych godzin porannych, 12 kwietnia trwały zawody spinningowe o puchar wójta gminy Wąsewo, organizowane przez zarząd Koła Wędkarskiego PZW nr 34 w Komorowie.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników zawodów

Pamiątkowe zdjęcie uczestników zawodów

Autor zdjęcia: Joanna Sadowska

W zawodach uczestniczyło 61 zawodników – 56 seniorów i 5 juniorów. Pierwsi zawodnicy pojawili się już o godz. 6.00 na łowisku Przyborowie-gmina Wąsewo przy zbiorniku „Działdowska Połączona”. Zawody zgromadziły wędkarzy z kół w Małkini, Ostrowi, Komorowa, Łomży, Ostrołęki, Wołomina, Ożarowa, Piaseczna, Warszawy. Otwarcia w imieniu wójta dokonał prezes koła nr 34 Lech Czudowski. – Zawody będą przeprowadzone na żywej rybie – podkreślił prezes koła. Już po 30 minutach od rozpoczęcia zawodów było widać pierwsze efekty. Podczas zawodów zmierzono 84 pstrągi, które w dobrej kondycji wróciły do wody. Pozytywnie sklasyfikowano 32 zawodników. O godz. 13.00, po zakończeniu tury, wszyscy zawodnicy mogli posilić się gorącą grochówką przygotowaną przez Henryka Faderewskiego. - Zawody w dniu dzisiejszym przebiegły w duchu sportowej rywalizacji. Jak to na zawodach, jedni złowili więcej, drudzy mniej – mówił podczas podsumowania prezes Koła Wędkarskiego PZW nr 34 w Komorowie, Lech Czudowski. Podczas zakończenia i nagrodzenia uczestników obecny był wójt gminy Wąsewo, Rafał Kowalczyk. - Chciałem wyrazić radość z tego, że tak licznie jesteście tutaj obecni. To jest uzasadnione, żeby wspierać takie wydarzenia. Gratuluję zwycięzcom, a przede wszystkim tego, że chce sie wam rano wstać, przyjechać i tak spędzać w ten sposób czas – mówił wójt.

W zawodach czołowe miejsca zajęli:

Kat. Juniorzy
I - Socik Karol z Koła nr 65 Małkinia z wynikiem750pkt.
II - Siennicki Michał z Koła nr 64 Ostrów Maz. z wynikiem 500pkt. Pozostali juniorzy nie złowili ryby.
W kategorii junior Największą rybę - pstrąga 33,2cm złowił: Socik Karol z Koła nr 65 Małkinia

Kat. Seniorzy
I - Zajkowski Waldemar z Koła nr 60 Ostrołęka z wynikiem 7900pkt.
II – Mykieta Andrzej z Koła nr 34 Komorowo z wynikiem 4130pkt.
III - Bazydło Sławomir z Koła nr 60 Ostrołęka z wynikiem 3000pkt.
W kategorii senior Największą rybę - pstrąga 43,0cm złowił:
Łupiński Remisław z Koła nr 64 Ostrów Maz.

Zwycięzcy otrzymali puchary i upominki rzeczowe. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe, dlatego wieli wędkarzy bez względu na wynik wyjechało z pamiątką. – Zawody organizowane przez nasze koło to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim mile spędzony czas wśród kolegów, na łonie przyrody. To czysta przyjemność – podkreślił skarbnik koła nr 34, Henryk Faderewski.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB