Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Najlepsi historycy szkoły wybrani

2014-04-22 13:00:06 (ost. akt: 2014-04-22 13:01:25)

„Losy patrona na tle dziejów Ostrowi Mazowieckiej” to konkurs, który 10 kwietnia odbywał się w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowi. Konkurs prowadziły uczennice klasy II b gimnazjum.

Pamiątkowa fotografia organizatorów i uczestników konkursu

Pamiątkowa fotografia organizatorów i uczestników konkursu

Autor zdjęcia: ZSP nr 2

W jury zasiedli: B. Gołębiewska, B. Milewska oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego K. Chlebuś. Uczestnicy finału to uczniowie trzech etapów kształcenia. Wykazali się oni bardzo dużą wiedzą w zakresie historii Ostrowi Mazowieckiej, a także 18 Pułku Artylerii Lekkiej. Zanim finaliści przystąpili do rywalizacji o tytuł „Najlepszego Historyka Szkoły”, prowadzące nawiązały do daty 1o kwietnia. - Obchodzimy 4-tą rocznicę tragedii smoleńskiej, wspominamy o zbrodni katyńskiej. Również nasza społeczność włącza się w tak ważne wydarzenia obchodzone każdego roku. Pragniemy przypomnieć, iż jesienią 2010r., przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji: „KATYŃ-ocalić od zapomnienia.” Posadziliśmy Dąb Pamięci,  zorganizowaliśmy uroczystość z udziałem władz lokalnych, rodziców i całej społeczności – mówiły prowadzące, po czym wszyscy minutą  ciszy uczcili Pamięć Wszystkich Poległych i Pomordowanych w obronie Ojczyzny.

Popularyzują wiedzę o bohaterach Polski

Uczestnicy konkursu musieli jak najlepiej wykazać się w czterech konkurencjach: ułożenie rozsypanki wyrazowej; bank pytań - finaliści losowali pytania i odpowiadali na nie ustnie bądź pisemnie; puzzle - wszyscy układali inny obiekt historyczny, podpisywali go i podawali jak najwięcej informacji; praca z tekstem źródłowym - każdy z opiekunów poszczególnego etapu krótko mówił, co uczestnik konkursu ma wykonywać.

Wyniki:
Klasy I-III SP:
I miejsce: Lena Szwagulińska (Ia) Piórkowski Kacper ( IIIa)
II miejsce: Wiktoria Sot (IIa) Maciej Anioła (IIIa)

Klasy IV-VI SP:
I miejsce: Jan Bilwin (VIb) i Ruszkowski Mateusz (VIb)
II miejsce: Paweł Prusaczyk (Va)

Klasy I-III gimnazjum:
I miejsce: Dawid Duda (IIb)
II miejsce: Jan Stefaniak ( IIIb)
III miejsce: Weronika Strynkowska (IIa)

Szczególnymi osobami w tym konkursie byli uczniowie gimnazjum, D. Duda i J. Stefaniak, którzy są laureatami ogólnopolskiego konkursu historycznego na etapie wojewódzkim „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach II wojny światowej”. Organizatorami konkursu były: A. Ziółek, J. Borawska oraz E. Piersza. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB