Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Po raz kolejny otworzyli swoje serca

2014-04-22 12:57:59 (ost. akt: 2014-04-22 12:58:18)

„Otwórz swoje serce 2014” to akcja organizowana przez Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przed świętami Wielkanocnymi.

Paczki świąteczne powstały m.in. dzięki darującym żywność

Paczki świąteczne powstały m.in. dzięki darującym żywność

Autor zdjęcia: Dorota Brzostek

W dniach 4- 10 kwietnia w trzech sklepach dziesięcioro wolontariuszy TPD zbierało produkty żywnościowe, z których później przygotowano paczki.

Finał akcji – wręczenie paczek i podzielenie jajkiem – odbył się12 kwietnia. – Łącznie przygotowaliśmy około 380 paczek – podsumowała Danuta Umińska, prezes Zarządu Powiatowego TPD w Ostrowi. Wcześniej, 9 kwietnia paczki rozdano w Zespole Placówek Oświatowych w Broku, 10 kwietnia – w Szkole podstawowej i Gimnazjum w Nurze, 11 kwietnia – w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce. W sobotę, 12 kwietnia paczki otrzymały dzieci przynależące do 5 Kół Rodziców, czyli ze szkół w Komorowie, Dudach, Jasienicy, Jelonkach, Nagoszewie, Kalinowie, Kocikach i wszystkich szkół ostrowskich. Każdy, kto podczas zakupów nie zapomniał o potrzebujących i podarował jakieś artykuły spożywcze, ma swój udział w sprawieniu radości dzieciom i rodzinom, którym wręczono paczki. – Najczęściej ludzi wkładali do naszych koszy mąkę, cukier, makaron, słodycze. To najpotrzebniejsze artykuły. Wartość zebranych artykułów to około 2 tys. zł – podała Danuta Umińska. Oprócz tego TPD otrzymało również nabiał zakupiony przez firmę Energotechnika Jerzego Umińskiego na ponad 4 tys. zł., słodycze od firmy EMMA o wartości 250 zł.. Bank Żywności przekazał produkty za ok. 1 500 zł, natomiast Zarząd Powiatowy Towarzystwa włączył się w akcję, przekazując artykuły spożywcze za ok. 4,5 tys. zł. Dorota Brzostek

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB